ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2017 Pazar 01:30

Bakan Özhaseki'den Hollanda'ya tepki

Bakan Özhasekiden Hollandaya tepki

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: "Hollanda hükümetinin bu tavrı ifade özgürlüğüne, evrensel değerlere vurulan büyük bir darbedir. Diplomatik nezaketsizlikte sınır tanımayan Batı'nın ve özelde Hollanda'nın yaptığı bu muamele asla karşılıksız kalmayacaktır"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesine yönelik "Hollanda hükümetinin bu tavrı ifade özgürlüğüne, evrensel değerlere vurulan büyük bir darbedir. Diplomatik nezaketsizlikte sınır tanımayan Batı'nın ve özelde Hollanda'nın yaptığı bu muamele asla karşılıksız kalmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Özhaseki, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bakan Kaya'nın Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesine tepki gösterdi.

Hollanda'nın Bakan Kaya'ya yönelik tutumunu şiddetle kınadığını belirten Özhaseki, "Hollanda hükümetinin bu tavrı ifade özgürlüğüne, evrensel değerlere vurulan büyük bir darbedir. Diplomatik nezaketsizlikte sınır tanımayan Batı'nın ve özelde Hollanda'nın yaptığı bu muamele asla karşılıksız kalmayacaktır. Türkiye'de yapılacak olan anayasa değişikliği referandumu, Batı'nın kimyasını nasıl da bozuyor. Ne yaparsanız yapın, hangi kirli merkezlerle iş tutarsanız tutun Türkiye'nin büyümesini engelleyemeyeceksiniz." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER