ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 12:45

Bakan Ömer Çelik'in Çanakkale mesajı


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Mukaddes vatan toprağını kendi canları pahasına bize armağan eden, bayrağımızın çağdaş medeniyetler arasında yükselip dalgalanmasını sağlayan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz minnetlerimi sunuyorum.” diyen Bakan çelik, Çanakkale Zaferi’nin bu topraklar üzerinde yaşayan cesur halkın yılmaz direncini tarihe yazdığı kutsal mücadelenin adı olduğunu belirtti.

Çelik, 18 Mart’ta yurt sevgisini, kahramanlığı ve direnişi destanlaştıran bir neslin, abide olarak tarihe geçtiğini ifade ederek, “’Çanakkale Geçilmez!’ dedirten şehitlerimizi anarken; bu halkın, vatan söz konusu olunca koşullar ne olursa olsun kararlı ve dirençli bir karşılıkla zafere ulaşacağını bir kez daha belirtmek isterim. İlkelerinden ve değerlerinden ödün vermeden geleceğe özgüvenle bakan bir Türkiye olarak, o günkü kararlılığa ve dirence her daim sahibiz. Şehitlerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emanete her zaman aynı inanç ve bilinçle sahip çıkacağız. Bir kez daha şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun.” ifadeleriyle mesajını tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER