ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 23:11

Bakan olması Edirne’de sevinçle karşılandı

Bakan olması Edirnede sevinçle karşılandı


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olması şehirde sevinçle karşılandı.

Kabinede beklenen revizyon gerçekleşti. Sağlık, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, İçişleri Bakanları değişti. Recep Akdağ’dan boşalan Sağlık Bakanlığı’na Mehmet Müezzinoğlu getirildi. Müezzinoğlu’nun AK Parti hükümetleri döneminde Kemal Unakıtan’dan sonra ikinci bakan olması şehirde sevinçle karşılandı.

Edirne’nin asırlık geleneklerinden biri olan “Helva Sohbetleri”ni yeniden başlatan ve Mehmet Müezzinoğlu’nu ağırlayan Vali Hasan Duruer, bu akşam helva tadında bir haber aldıklarını söyledi. Edirne’nin bir bakanın olduğunu ve bunun çok sevinçli ve mutlu bir haber olduğunu kaydeden Vali, “İnşallah Türkiye’de ve Edirne’de daha büyük hizmetler yapmaya bakanımız vesile olur. Kendisini tebrik ediyoruz.” dedi.

Karardan duyduğu mutluluğu dile getiren Edirneli esnaf Bahri Dinar, bir Edirneli olarak çok mutlu olduğunu ve şehrin bir bakanının olduğunu kaydetti. Beklentilerinin çok yüksek olduğunu, hizmetleri çok daha bekleyeceklerini belirten Dinar, kendilerini çok şanslı bir kent olduklarını ve Müezzinoğlu’nu kutladığını ifade etti.

Bir başka esnaf Yavuz Sungur ise öncelikle kendilerini tebrik ettiğini ve beklentilerinin çok yüksek olduğunu dile getirdi. Sungur, “Beklentilerimiz çok. Çok sevinçliyim. Kendilerini tebrik ediyorum. Şehrimizden Sağlık Bakanı ilk kez çıkıyor. Artık çok dileklerimiz olacak. Bakanımız hazırlıklı olsun.” dedi.

Koray Uzmaz ise milletvekillerinin bakan olması nedeniyle çok mutlu olduğunu hatta bunun daha önce olması gerektiğini belirtti. Kendisinin milletvekiliyken çok çalışmalar yaptığını ve şehrin sorunlarını Ankara’ya taşıdığını ifade eden Uzmaz, Müezzinoğlu’nun bakan olmasıyla Edirne’nin daha fazla kalkınacağını dile getirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER