ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 22:48

Bakan Müezzinoğlu: 10 bin aile hekimine ihtiyaç var


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 10 bin hekime ihtiyaç olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, “Şu anda acilen bizim aile hekimliği kurumunu daha kurumsal noktaya taşıyabilmemiz için en az 10 bin hekime ihtiyacımız var.” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Feshane’de düzenlenen iftar programına katıldı. Programa İstanbul Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Taşdemir, aile hekimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Müezzinoğlu, “Türkiye’de temel bir sorunumuz var; hekim eksikliği. Şu anda acilen bizim aile hekimliği kurumunu daha kurumsal noktaya taşıyabilmemiz için en az 10 bin hekim arkadaşa ihtiyacımız var. Ama yok. Bütün yükü 21 bin arkadaşımızla taşımaya çalışıyoruz. Türkiye genelinde 130 bin hekim var ama 20 bin uzman hekim arkadaşa ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Hekimlerin işyeri hekimliği yapabilmesiyle ilgili de konuşan Bakan Müezzinoğlu, “130 bin hekimimizin tamamı mesaisinden sonraki süreçte işyeri hekimliği de yapabilir. Bunu Ekim ayında Meclis’e torba kanunumuzla birlikte girecek. Bizim aile hekimlerimiz de diğer kamuda çalışan hekimlerimiz de mesai sonrasında işyeri hekimliği yapabilecekler.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER