ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:45

Bakan Kılıç: Türkçe Olimpiyatları sıradışı bir proje

Bakan Kılıç: Türkçe Olimpiyatları sıradışı bir proje


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkçe Olimpiyatları'nın alanındaki en önemli bir etkinliği ve sıradışı olduğunu söyledi.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından 'Uluslararası Dil ve Kültür Festivali' kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın şiir finaline katılan Bakan Kılıç, Türkçe Olimpiyatları'ndan övgüyle bahsederek, "Gerçekten dünyanın alanındaki en önemli etkinliği ve sıradışı bir proje. Anadolu insanına yakışan bu proje yıllardır sürüyor. Türkçe Olimpiyatları büyümeye devam edecektir. Katılan ülkelerin sayısı da artacaktır. Dünyanın bütün bayrakları sevginin barışı Türkçe bayrağında bir araya gelecektir. Emek verenleri kutluyorum. Bu hareketin arkasında öğretmenler grubu var. Onlar ailelerinden uzakta anadan yardan serden uzakta binlerce kilometre uzaklıkta çalışıyorlar. Onları tebrik ediyorum." dedi.

Türkçe Olimpiyatları'ndaki çocukların kendisine ziyaretine geldiğini ve onların performansları hakkında bilgisi olduğunu aktaran Bakan Kılıç, "Çocuklar Türkçe konuştukları zaman bizim melodileri mırıldıkları zaman hissi bir şekilde bizdan daha iyi seslendirdiğini görüyoruz. İnsanoğlu olarak tamamı bir millet hepsi birbirinin kardeşi. Bu gençler bu duygu selini yaşatıyor. Türkiye'nin gençlerini dünyanın gençlerini sevgi bayrağında birleşmeye davet ediyorum." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER