ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 19:00

Bakan Kılıç, Samsun'da


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Yolu gençlik merkezlerinden geçen gencimizin Türkiye'nin herhangi bir yerinde polise molotofkokteyli atması mümkün değildir" dedi.
Kılıç, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Samsun'da, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinin temel atma törenine katıldı.
Bakan Kılıç'ı öğrenciler kırmızı karanfiller atarak karşıladı. Bir öğrenci, konuşmasının ardından Bakan Kılıç'a Türk bayrağına sarılı Kur'an-ı Kerim hediye etti. Bakan Kılıç daha sonra öğrencilerle okul inşaatının temelini attı.
Ardından 19 Mayıs ilçesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ballıca Kampüsündeki 400 yataklı öğrenci yurdunun temel atma törenine katılan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 11 yıl önce IMF ve Dünya Bankası'ndan borç almadan memur maaşlarını bile ödeyemeyen bir ülke durumunda olduğunu söyledi.
Kılıç, "Bugün bu ülke 25 stadyum, 197 spor salonu, 183 öğrenci yurdu, 48 kapalı yüzme havuzu, 2 atletizm pisti, 15 sporcu fabrikası, 267 aydınlatmalı sosyal donatıları olan tribünleriyle birlikte sentetik çim yüzeyli futbol sahasını aynı anda yapabilen bir ülke haline geldi" ifadelerini kullandı.
Öğrenci yurtlarında 13 GB Türkiye'nin en geniş ücretsiz internet hizmetini verdiklerini belirten Bakan Kılıç, "Eğer zaman zaman hız azalıyorsa erkekler yüzünden. Devamlı film indiriyorlar. Takipteyiz. Kapasite sınırı getirebiliriz ücretsiz internete. 310 bin kişilik büyük bir aileyiz. Biz elyaf yorgan alırken 10 bin tane alıyoruz. Battaniye devrini bitirdik. Biz odalara buzdolabı gönderirken 5 bin tane 10 bin tane değil, tam 52 bin tane buzdolabı aldık" diye konuştu.
Konuşmasının ardından Kılıç, protokol üyeleriyle ve yanına çağırdığı öğrencilerle öğrenci yurdunun temelini attı.
- "Gençler kahve köşelerinde belirsizliğe sürüklenmeyecek"
Buradaki programının ardından yapımı tamamlanan Bafra Gençlik Merkezinin açılış törenine katılan Kılıç, konuşmasında, gençlik merkezlerinin "gençlerin yeni sığınağı" olacağını belirtti.
Gençlik merkezlerinin gençlerin evden sonra, okuldan sonraki durağı olacağını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:
"Yolu gençlik merkezlerinden geçen gencimizin Türkiye'nin herhangi bir yerinde polise molotofkokteyli atması mümkün değildir. Yolu gençlik merkezlerinden geçen herhangi bir gencimizin Türkiye'nin herhangi bir yerinde sprey boyalarla belediye otobüslerinin üzerine bölücü sloganlar yazması mümkün değildir. Buralardan yolu geçen gençlerimiz anne babaya itaati olan, topluma saygısı olan, çevreye duyarlılığı olan nesiller olarak yetişecek. Burada yetişen nesiller Türkiye'nin her yerinde tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet diyen nesiller olacak. Bu şuurla yetişeceksiniz. Gençler kahve köşelerinde belirsizliğe sürüklenmeyecek. Gençler internet kafelerde belirsizliğe sürüklenmeyecek. En iyi faaliyetler, en doğru faaliyetler, en meşru faaliyetler, hepsi burada."
Kılıç, konuşmasının ardından gençlik merkezinin açılışını gerçekleştirdi.
Bakan Kılıç daha sonra Alaçam Gençlik Merkezinin temel atma törenine katıldı, protokol üyeleriyle merkezin temelini attı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER