ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 16:29

Bakan İsmet Yılmaz, Sivas Buruciye Lisesi'ni eğitime açtı


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, bunun için en önem verdikleri konunun eğitim olduğunu, yoksulluğu da cehaleti de eğitimle yeneceklerini söyledi.

Sivas Sultan Murat Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösterecek olan Buruciye Lisesi'nin açılışına katılan Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, bunun için en önem verdikleri konunun eğitim olduğunu söyledi ve Yoksulluğu da cehaleti de eğitimle yeneceklerine işaret etti. "2002 yılında eğitime harcanan para 10 milyarın altındaydı, 9. 9 milyar lira ama 2013 yılında ise bu rakam 60 milyarın üstünde" diyen Bakan Yılmaz, "İstiyoruz ki eğitime yapılan yatırım diğer yatırımlardan kat kat daha fazla olsun." dedi.

"KARDEŞLİK PROJEMİZİN TEMELİ SEVGİ"

Eğitimde esas temelin sevgi ile başladığından bahseden Yılmaz, şöyle devam etti: "Dolayısıyla eğitimdeki yatırımları artırdığımız gibi sevgiyi de artırmamız lazım. Ailede ve vatandaşlar arasında sevgi, okulda sevgi, birlik kardeşlik, Bizim Milli Birlik ve Kardeşlik projemizde de bu var. Sevgiyi artıracağız. Tabi biz Türkiye’de çalışırken Sivas’ta öğrencilerin eğitim seviyesini ve kalitesini artırmayı amaçlıyoruz."

Bakan Yılmaz, Sultan Murat Eğitim Kurumları'nın yöneticilerine ve okulun yapılmasına katkı sağlayanlara teşekkür etti. Okulda okuyanların Sivas’a Türkiye’ye ve Dünyaya hizmet edeceğini kaydeden Yılmaz, "Çünkü İnsan Allah’ın yeryüzündeki halifesidir. Allah’ın halifesi evrenin her tarafında var. İnsana hizmet eden bilin ki kendi üzerine düşeni yapmış olur." ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Murat Kocar da 1994 yılında kurulan Sultan Murat Eğitim Kurumları'nın eğitimdeki başarısının, Buruciye Liseleri ile daha da artacağına vurgu yaptı. Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Son 10 yılda eğitime büyük önem verildiğini belirterek, yeni okulların açılarak eğitime kazandırıldığını dile getirdi.

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ise Buruciye Lisesi'nin yapımına katkı sağlayan herkese teşekkür ederek hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Açılışa Vali Zübeyir Kemelek, İl Jandarma Komutanı Okşin Akşit, Resmi Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER