ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:34

Bakan İsmet Yılmaz, dış basını eleştirdi

Bakan İsmet Yılmaz, dış basını eleştirdi


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gezi Parkı olaylarının, dış basın tarafından canlı yayınla, dünyaya olduğundan farklı şekilde yansıtıldığını belirterek, “Mısır’da Adeviye Meydanı’nda 2 milyon kişi toplandı, hiç kimse canlı yayınla vermedi. Amaç Türkiye’nin etkinliğini kırmak ve patinaj yaptırmak.” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, yeni seçilen yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Türkiye gündeminin değerlendirildiği ziyarette konuşan Bakan Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler öncesi Kanal İstanbul, Boğaz’a köprü, Marmaray ve Topçu Kışlası projelerini halka açıkladığını ve bu projelerle İstanbul halkından oy aldığını kaydetti. Başbakan’ın, mahkeme kararı ve referandum dedikten sonra olayların durması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Mısır’da Adeviye Meydanı’nda 2 milyon kişi toplandı, hiç kimse canlı yayınla vermedi.” diye konuştu.

Gezi olaylarının basına kasıtlı olarak yanlış yansıtıldığını anlatan Yılmaz, “Londra ve New York’ta yatırım ofisleri bulunan Kuveyt Emiri, yatırım ofisini İstanbul’a taşımak istiyordu. Bu yatırımı kaçırmak istemeyenler Türkiye’nin emin liman olmadığını göstermeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

“ÜNLÜ BİR MARKA ANKARA’YA GELİŞİNİ ERTELEDİ”

ATO Başkanı Salih Bezci de ziyarette yaptığı konuşmada, Gezi olaylarının Ankara’nın çeşitli yerlerindeki esnaf ve tüccarların da cirolarını olumsuz etkilediğini bildirerek, “Ankara’da bir alışveriş merkezine gelmek üzere görüşmeler yapan ünlü bir marka, bu yayınların ardından Ankara’ya gelişini erteledi.” dedi.

Ankara ekonomisinin de ele alındığı ziyarette Bezci, savunma OFF-SET yöntemiyle üretimin Ankara ekonomisine büyük katkı sağladığını belirterek, OSTİM ve sanayi esnafı adına Bakan Yılmaz’a teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER