ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 09:50

Bakan Güler, bayramda sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı

Bakan Güler, bayramda sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı


Kurban Bayramı tatilini memleketi Mardin'e geçiren İçişleri Bakanı Muammer Güler, bayram namazını Edip Fatma Yüksel Camisi'nde kıldı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler'e, Vali Ahmet Cengiz ve Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu da eşlik etti. Cami içerisinde cemaat ile tek tek bayramlaşan Bakan Güler, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yola çıkanların daha dikkatli olmalarını isteyen bakan Güler, şöyle konuştu: ” Şimdiden dönüş ile ilgili planlama yaparak dönüşlerinin de aynen geldikleri gibi huzur içerisinde geçirebilmeleri için dikkatli olmalarını kendilerine tavsiye ediyorum. Bir uzun bayram tatili olacak. Ama bayramı bayram gibi amacına uygun bir şekilde idrak etmenin de huzuru içinde olalım. Bugünlerin de kıymetni bilelim. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Bayramımız kutlu olsun.”

Kurban Bayramı'nı hemşehrileriyle kutlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Bakan Güler, ”Bugün bayram namazını eda ettik. Bir büyük kardeşliğin, bir büyük huzurun, birliğin ve beraberliğin vesilesi olmasını diliyorum. Bir bayram gününde elbette ki hem eşimizi, dostumuzu, büyüklerimizi, anne ve babamızı unutmadan geçmişimizi de yad ediyoruz. Bugün bizim misafirimiz olan, özellikle bölgede bulunan Suriyeli kardeşlerimize de ensar vazifesi görerek yardımcı olmanında gayreti içerisinde bir bayramı geçirelim istiyorum. Ülkemizde huzur içerisinde kutlanmasını arzu ediyoruz.“ diye konuştuKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER