ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 23:27

Bakan Fatma Şahin STK’larla iftar yemeğinde buluştu


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep’te verdiği iftar yemeğinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK), kamu kurum ve kuruluşları ve gazetecilerle buluştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, verdiği iftar yemeğinde Gaziantep’in ileri gelen STK’ları, kamu kurum ve kuruluşları ve gazetecilerle bir araya geldi. İftar programına Bakan Şahin’in yanısıra eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Vali Erdal Ata, Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak ve mülkü idari amirleri katıldı.

İftardan sonra kürsüye çıkan Bakan Şahin, birilik ve beraberliğe vurgu yaptı. Gaziantep’in eğitim sorunundan bahseden Bakan Şahin, cehaletle savaştıklarını belirterek eğitime verdikleri desteği sürdüreceklerini dile getirdi. Ortak akılla hareket ettiklerini söyleyen Şahin, “Atalarımız geçmişte hoşgörü ile hareket etmeseydi bugün bu birlikteliği yakalayamazdık. Bugün çözüm sürecini yakalamış, güveni ve istikrarı sağlamış, huzuru ve barışı sağlamış, organize sanayisiyle yüz binlerce insana ekmek veren bir şehir olabilir miydik? Nereden gelip nereye gittiğimizi asla unutmamamız gerekiyor.” dedi.

10 yıl boyunca her türlü acıyı, sevinci birlikte paylaştıklarını dile getiren Şahin, bundan sonraki süreçte de bu şehrin kalkınması için çalışmalarını devam edeceklerini sözlerine ekledi. Şahin programın ardından katılımcıları tek tek selamlayarak uğurladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER