ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:30

Bakan Eroğlu, Samsun’da 7 tesis açacak


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Samsun’da 7 tesisin açılışını yapacak. 1 Mart Cuma günü Samsun’a gelecek olan Bakan Veysel Eroğlu’nun 43 yatırımın müjdesini vereceği öğrenildi.

    Bakan Veysel Eroğlu’nun Samsun programı, Çarşamba ilçesinde yapımı tamamlanan 7 tesisin açılışını gerçekleştirerek başlayacak. Ardından inşa edilmesi planlanan 4 tesisin ise temelini atacak. Ayrıca Samsunlulara 320 milyon TL’ye mal olacak baraj, gölet, sulama, dere ıslahları, ağaçlandırma fidan üretimi, bal ormanları, orman köylülerine kredi ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonlarından oluşan 43 projenin müjdesini vereceği bildirildi.

    Veysel Eroğlu, Vezirköprü Tahtaköprü Köyü Cennetalan Deresi, Ladik Çakırgümüş köyünün Çetenlik ve Alkorusu Dereleri, Terme Kocaman Grubu (Miliç Irmağı ve Kolları) Havzası Leylekli Deresi 1. Kısım, Ayvacık İncebel Deresi Tersip Bendi İnşaatı, Ondokuzmayıs Erenköy köyü Kelin Deresi, Kavak Bekdemir Bekdemir Mahallesi Kuru (Kayrağın) Deresi ile Vezirköprü Entegre Tesisleri Esenli Çayı 2. Kısım Taşkın Koruma Tesisleri’ni hizmete açacak. Bir ilçe ile 4 köyü taşkınlardan koruyacak yatırım, inşa edilen yol ve köprülerle ulaşımda rahatlama sağlayacak.

    Ziyaret kapsamında temeli atılacak projeler ise şunlar; Ladik ve Derinöz Ovaları Sulaması İkmali, Çarşamba Ovası Sağ Sahil 2. Kısım Yüzeysel Drenajı ile 2 m Kotu Altı Arazisinin Pompalı Drenajı, Terme Sakarlı Kasabası Sakarlı Deresi 2.Kısım ve Kavak Aşağıçirişli köyü Çirişli Deresi Taşkın Korunma Tesisleri. Bu projeler de 19 bin dekar alanın sulanmasını, 291 bin dekar arazinin drenajını, bir kasabanın ve bir köyün taşkınlardan korunması sağlanacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER