ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 22:31

Bakan Eroğlu, Mahmudiye'de

Bakan Eroğlu, Mahmudiyede

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "1 Haziran'da yeniden seçim yapılacak. Bu, Mahmudiye için devlet kuşunun konduğuna işaret" dedi.


Mahmudiye ilçesinde 1 Haziran'da tekrarlanacak yerel seçim öncesi AK Parti'nin Belediye Başkan adayı Ayşe Güney'i ziyaret eden Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Mahmudiye'de çalışkan bir hanımefendi olan Ayşe Güney'in bulunduğunu söyledi.
İlçedeki seçimlerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edildiğini anımsatan Eroğlu, şöyle konuştu:
"1 Haziran'da yeniden seçim yapılacak. Bu, Mahmudiye için devlet kuşunun konduğuna işaret. Bakın bütün hizmetler geliyor. Zaten yapıyoruz. Sayın Başkanımızın arzu ettiği bütün işleri, bölge müdürlerimize talimat verdik. Bunların hepsi yapılacak. Mahmudiye'yi çiçek gibi yapacağız. Hanımeli değdi buraya. Güzel bir Mahmudiye için gayret edeceğiz. Ben de Ayşe Hanım'a destek vermek için buraya geldim. Yapılacak bir şey varsa biz yaparız zaten. Başkasının herhangi bir yatırım şansı yok burada. Neticede bu devletin yardımlarıyla oluyor. Köprüler, dere ıslahları, şehir ormanları, şu, bu... Bunların hepsi merkezi hükümetin yapacağı çalışmalar. Ayşe Hanım'ın verdiği her söz, bizim sözümüzdür."
Sönmez Üstün adlı bir vatandaş, Bakan Eroğlu'dan Ormantepe bölgesinin piknik alanı olmasını ve burada Bakü ve Batum'da gördüğü fıskiyelerden kullanılmasını istedi.
"Sizinle helalleşelim. Çünkü, ben İstanbul'da yaşıyorum. Siz İSKİ Genel Müdürü olmadan önce biz hiç su parası vermiyorduk. Siz geldiniz, ayda 15 lira ödemeye başladık" diyen Üstün'e Bakan Eroğlu, "Benden önce su yoktu ki para ödeyesin. Böyle helalleşmeye can kurban. Evvela başkanı seçin" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER