ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 16:08

Bakan Eroğlu, 40 milyon liralık 5 projenin müjdesini verdi

Bakan Eroğlu, 40 milyon liralık 5 projenin müjdesini verdi


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bayram için geldiği memleketi Afyonkarahisar’da 40 milyon liralık 5 projenin müjdesini verdi.

    Eroğlu, partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak partililerle bir süre görüştü müjdelerini açıkladı. Afyonkarahisar’a bugüne kadar 100 müjde verdiklerini belirten Eroğlu, bu müjdelerin 75 adetini tamamladıklarını, 25 tanesinin de çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Afyonkarahisa’da sulama projeleri yanında eğitim faaliyetlerine desteklerinin devam ettiğini ifade eden Eroğlu, kurak toprakların sulama projeleri sayesinde çiftçilerin 3-4 kat daha fazla para kazanacağını anlattı. Veysel Eroğlu, projeyi yaparken açılışını ilan eden tek hükümetin kendileri olduğunu, eskiden 15 yılda bitmeyen yatırımların 18 ayda tamamlanır hale geldiğini dile getirdi.

    Türkiye’nin büyümesi ve tırmanışın devam ettiğini belirten Eroğlu, “AK Parti'nin oyları azalacak mı? Artacak mı? diye bekliyorlar. Türkiye'de olduğu gibi, Afyonkarahisar’da oy oranlarımız artıyor. Afyonkarahisar'da yüzde 66’ya doğru tırmanıyoruz. 3 kişiden ikisi AK Parti'lidir. Herkesi sevmek, yardımcı olmak istiyoruz. Türkiye’de bu seçimler bir milat olacaktır. Oylarımızı arttırarak bir destan yazacağız.” dedi.

    GERÇEKLEŞECEK PROJELER ŞUNLAR

    Sultandağı’nda üreticilere yılda 890 bin liralık gelir artışı sağlayacak proje sayesinde bin 30 dekarlık zirai araziye sulama suyu temin edilecek. Projenin toplam maliyeti 8 milyon 355 bin lira. İkinci proje Sandıklı ilçesinde bin 830 dekarlık araziye sulama suyu temin edilecek. Projenin toplam maliyeti 9 milyon 250 bin lira. 44 metre yüksekliğinde 650 bin metreküp depolama hacmine sahip olacak baraj ve sulama şebekesinin hizmete açılmasıyla çiftçiler yılda yaklaşık 2 milyon 500 bin liralık gelir artışı sağlanacak. Hocalar ilçesindeki proje sayesinde 3 bin 940 dekarlık araziye sulama suyu temin edilecek. Toplam maliyeti 7 milyon 220 bin lira olan projenin tamamlanmasın ardından çiftçiler yaklaşık bir milyon 500 bin liralık gelir artışı sağlanacak. Merkez Kızıldağ bölgesinde gölet ve sulamasıyla 570 dekarlık arazinin sulamaya açılmasıyla çiftçiler yılda 440 bin liralık gelir artışı sağlanacak.

    EĞİTİME DESTEK

    Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nde(OSB) inşa edilecek 16 derslikli 11 milyon liralık okulun projesi hazır. Ödeneği hazır olan okulun içinde bir adet atölye ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon bulunuyor. Merkez Çetinkaya Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nin 2015 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER