ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 19:20

Bakan Elvan'ın sağlık durumu!

Bakan Elvanın sağlık durumu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın sağlık durumu.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, rahatsızlık geçiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a, "Vestibuler nörit (iç kulakta sinir iltihabı)" teşhisi konulduğunu belirterek, "Gerek nörolojik gerek kardiyolojik gerekse enfeksiyon açısından uzman arkadaşlar gördü. Olağanüstü bir sıkıntı görülmüyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) toplantısı sırasında rahatsızlanarak Atatürk Eğitim ve Araştıma Hastanesine kaldırılan Bakan Elvan'ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Müezzinoğlu, AFAD Başkanının sunumunun sonlarına doğru baş dönmesi şikayeti yaşayan Elvan'ı, damar yolunu açarak hastaneye getirdiklerini söyledi.

Bakan Elvan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Müezzinoğlu, "Tomografisi, MR'ı çekildi. Vestibuler nörit teşhisi konuldu. Viral olduğu düşünülüyor. Şu an kendisi rahatlamış uyuyor. Ziyaret yoğunluğunu kontrolde tutmak için yoğun bakımda tutuyoruz ki biraz istirahat yapabilsin. Muhtemelen gece veya sabah servise alınır. Sağlık sorunu yok, doktor arkadaşlarımız da yakın takip ediyorlar. Gerek nörolojik gerek kardiyolojik gerekse enfeksiyon açısından uzman arkadaşlar gördü. Olağanüstü bir sıkıntı görülmüyor" diye konuştu.

Müezzinoğlu, doktorların Elvan'ın sağlık durumuna göre yarın yol haritası planlayacaklarını ifade ederek, "Şu anda olağanüstü bir sıkıntı yok" dedi.

Bakan Davutoğlu ise ziyaretinin ardından makam aracının yanına gelen çocukları severek, harçlık verdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER