ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 18:11

Bakan Elvan, Akdeniz Sahil Yolu üzerindeki Boğsak tünelini açtı

Bakan Elvan, Akdeniz Sahil Yolu üzerindeki Boğsak tünelini açtı


Mersin-Antalya arasında yapımı süren Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında elektrik ve havalandırma sistemleri tamamlanan Boğsak tüneli, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan tarafından açıldı.

Taşucu çıkışında bulunan tünelin açılışında konuşan Bakan Elvan, “Biz hayal denilenleri gerçekleştiriyoruz. Hiçbir hükumet bu yola kazma dahi vurmaya cesaret edemez.” dedi.Şuana kadar 70’e yakın tüneli tamamladıklarını aktaran Bakan Elvan, 70’e yakın tünelin de yapımının devam ettiğini söyledi.

Diğer partilerden diğer iktidarlardan farklarının hayalleri gerçekleştirmek olduğunu belirten Bakan Elvan, “Bu yolun yapımı için Avrupa'nın dahi bütçesinin yetmeyeceğini ifade ediyor eski bakanımız. AK Parti öncesi döneminde koalisyon hükumetleri döneminde. Şuanda biz o hayal denilen yolun 390 kilometresini tamamladık ve bu yol üzerinde 22 tünelimiz var. Bunlarında her birini tamamlayacağız inşallah. Neye rağmen biz bunu yapacağız. AK Partinin kapatılma girişimlerine rağmen, bu ülkede darbe girişimleri teşebbüsü olmasına rağmen, hem içeriden hem de dışarıdan bizlere, başbakanımıza yoğun saldırılar olmasına rağmen, bu ülkede istikrarı bozmak istemelerine rağmen gerçekleştiriyoruz. Benimde sizden istirhamım 30 Mart’ta o küçük düşünenlere, Türkiye’yi istikrarsız yapmak isteyenlere Türkiye’yi işsizler ordusu yapmak isteyenlere, ‘biz istikrar istiyoruz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasındayız’ demenizi istiyoruz.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER