ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 23:06

Bakan Eker, Diyarbakır'da

Bakan Eker, Diyarbakırda

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da ramazan ayının ilk gününde bin kişiye verilen iftar yemeğine katıldı.


Bazı temaslarda bulanmak üzere Diyarbakır'a gelen Bakan Eker, bir düğün salonunda düzenlenen iftar programının ardından yaptığı konuşmada, bu topraklarda ve şehirde barışın var olduğunu söyledi.
Ramazan ayında Diyarbakır'da bir ilkin gerçekleştiğini anlatan Eker, "Bir televizyon kanalı iftar ve sahur programlarını Diyarbakır'dan canlı olarak yapacak. Ramazan ayında 30 gün boyunca her akşam Diyarbakır'ın farklı güzel köşesinde Diyarbakır'ın güzellikleri anlatılacak. Diyarbakır'ın tarihini ve alimlerini Diyarbakır'ın evlatları sahur ve iftar öncesi her gece anlatacak. Bu önemli bir gelişme olduğu için haberinizin olmasını istiyorum." diye konuştu.
- Cumhurbaşkanlığı seçimi
Türkiye'nin gündeminde Cumhurbaşkanlığı seçiminin olduğunu kaydeden Eker, şöyle konuştu:
"Milletin değerlerine saygılı ve milletin değerleriyle beslenmiş 76 milyon insanın tamamının birliği, beraberliği ve kardeşliğini gerçekleştiren birisinin Cumhurbaşkanı olmasını arzu ediyoruz. Türkiye'deki siyasi şahsiyetlerin Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz. Milleti en iyi tanıyan milletin bağrından çıkan insanlar bilir. Milletimiz engin basiretiyle bu hükmünü de 10 Ağustos günü ilk sandık önüne geldiğinde ortaya koyacaktır."
İftar programına Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, AK Parti İl Başkanı Aydın Altaç ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Eker, teravih namazını kılmak tarihi Ulu Cami'ye geçti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER