ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 14:05

Bakan Dinçer ve Bakan Yılmaz Tunceli'de


Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Tunceli Valiliği'ni ziyaret etti.
    
Bingöl'den askeri helikopterle kente gelen Dinçer ve Yılmaz, Tunceli Valiliği'ne geçti. Vali Hakan Güner, Belediye Başkanı Edibe Şahin ve öteki yetkililerce karşılanan Dinçer ve Yılmaz, polis tören mangasını selamladı. Vali Güner'i makamında ziyaret eden Bakanlar, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.
    
Ziyarette konuşan Bakan Yılmaz, Kalkınma Bakanlığı'nın kentte yaptığı hizmetlerden ve Sosyal Destek Program kapsamındaki projelerinden bahsederek, ''Tunceli gerçekten bizim için önemli. Buraya ve Bingöl'e Fırat Kalkınma Ajansı nezdinde pozitif ayrımcılık verdik. Benim buradaki yetkililerden istediğim sadece ekonomik yönden değil, araştırmalar için de ajansa başvurmaları'' dedi.
    
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise kente ilk ziyareti olduğunu söyledi. Kentin eğitim bakımından ileri seviyede olduğunu aktaran Dinçer, ''Ben Tunceli Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum. Çünkü burada 4+4+4'e geçişte ve kılık kıyafet yönetmeliğine geçişte hiç sorun yaşamadı. Tunceli altyapı bakımından en sorunsuz illerin başında geliyor. Seçmeli derslerimizde lisedeki öğrencilerimiz genelde ekonomi bölümlerini seçtiler, bu da bizi mutlu etti. Gençlerimizin illeri için bir şey yaptığının göstergesi. Burada Milli Eğitim müdürlerimizle de toplantı yapacağız ve ilimizin sorunlarını yerinde görüp, çözüm arayacağız'' diye konuştu.
    
Daha sonra Tunceli Üniversitesi'ni ziyaret eden Dinçer ve Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ'dan üniversite hakkında bilgi aldı. Bakan Dinçer ve Yılmaz'a, Rektörlük ziyaretinde Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Tunceli Cemevi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Yurt ve Alevi dedesi Ahmet Uğurlu tarafından Zülfikar kılıcı hediye edildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER