ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:27

Bakan Didem Tuncay'ı ziyaret etti


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik saldırıda yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ı tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.
     Müezzinoğlu, hastaneden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, Tuncay'a ''geçmiş olsun'' ve ''acil şifa'' dileğinde bulunarak aileyle görüştüğünü söyledi.
     Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ''Oldukça sağlıklı bir tedavi süreci gelişti. Değerli hocamızın da günlük bilgilendirmesiyle, yaralandığı günden itibaren bilgileri aldık. İnşallah yarın bir göz ameliyatı planlanıyor. Ondan sonraki süreçte de inşallah yine bizlerin arasına, ailesine dönmüş olacak'' diye konuştu.
     Yurt dışında olduğu için Tuncay'ı ancak bugün ziyaret edebildiğini ifade eden Müezzinoğlu, ''İnşallah bundan sonraki süreçte tıbbi tedavisi hızla tamamlanacak'' dedi.
     Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin de Didem Tuncay'ın yarınki ameliyatıyla ilgili gazetecilere bilgi verdi. Bu operasyonun daha önce planlandığını dile getiren Zengin, Tuncay'ın hafta sonunu hastanede geçireceğini, önümüzdeki hafta taburcu olmasının öngörüldüğünü ifade etti.
     Zengin, bir soru üzerine, Tuncay'ın gözünü değil görme fonksiyonunu kaybettiğini vurgulayarak, yarın planlanan ameliyatın şekil bütünlüğüne yönelik cerrahi bir ameliyat olacağını bildirdi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER