ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 23:08

Bakan Çelik: Devletimiz maddi kayıpları telafi etmeye muktedirdir


Şanlıurfa’da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Reyhanlı’daki saldırı ile ilgili açıklamada bulundu.

40’ı aşkın vatandaşın hayatını kaybettiği Reyhanlı’daki saldırıda can kaybının yanı sıra büyük maddi kayıpların da meydana geldiği belirtiliyor. Zarar gören esnafın borçlarının ertelenip, zararının giderilip giderilmeyeceği yönündeki soruları cevapladı. Maddi konuların daha sonra konuşulacak konular olduğunu dile getiren Bakan Çelik, önceliğin bu eylemi gerçekleştiren karanlık ellerin tespit edilmesi olduğunu ifade etti.

Çelik, “Bu önemli bir olay şimdi bunun sigorta prim meselesi gibi konular sonradan konuşulacak konular. Devletimiz güçlü, bu ve benzeri maddi kayıpları her zaman telafi etmeye muktedir. O yönüyle sorun yok ama esas mesele burada kaybedilen canlar. Ne uğurda olduğu hangi karanlık ellerin gerçekleştirdiği son derece önemli bunlar açığa kavuştuktan sonra işin maddi boyutları sıradan konular.” dedi.

Bakan Çelik, saldırı sonrası Şanlıurfa sınırında tedbirlerin arttırılıp arttırılmadığı sorusunu da “Zaten tedbirlerimiz var. Şuanda kapalı. Akçakale kapısı kapalı. Belli bir dönemde kapalı kalacak.” şeklinde cevaplandırdı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER