ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2014 Cuma 12:41

Bakan Çavuşoğlu İspanya Büyükelçisi'ne başarı diledi

Bakan Çavuşoğlu İspanya Büyükelçisine başarı diledi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu İspanya Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller’e yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’de görev süresi dolan İspanya Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller’e yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, İspanya Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller’i bakanlıkta kabul etti. Aller’in görev süresinin dolduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, ‘’Ankara’da yaptığı görev süresince hem ispanya Türkiye ilişkilerinin daha da ileri noktaya gitmesi için göstermiş olduğu çabalar hem de Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecine verdiği desteğe de sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.‘’ dedi.

İspanya ile dost ve müttefik olduklarını söyleyen Çavuşoğlu şöyle devam etti: "Şu anda Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler Arası İttifakın Eş Başkanlığını yapıyoruz. Avrupa’da ve dünyada artan ırkçılık yabancı düşmanlığı ve birçok fobi gördüğümüz zaman İspanya ve Türkiye’nin üstlendiği önemli misyonun önemini daha iyi anlıyoruz. Ben Cristobal Gonzalez-Aller’e ispanyada yeni görevinde başarılar diliyorum. Diliyoruz ki oradaki görevinde de Türkiye ile olan ilişkiler için katkılara sağlayacaktır ve Türkiye’nin AB üyeliğine destek verecektir. Bu vesile ile İspanya Kralı başta olmak üzere Başbakan ve tüm yetkililere Soma Faciasında bize destek verdikleri için ayrıca şükranlarımı sunuyorum.’’
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER