ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 17:28

Bakan Çağlayan'dan 17 bin aileye erzak yardımı

Bakan Çağlayandan 17 bin aileye erzak yardımı


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, memleketi Muş’a 17 bin aileye ulaştırılmak üzere gıda paketleri gönderdi

Yardıma muhtaç olan ve geçimini güçlükle sağlayan vatandaşları Ramazan ayında unutmayan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Muş’a gönderdiği erzak kolileri ile 17 bin ailenin yüzünü güldürdü. Dün itibarı ile Muş’a ulaştırılan gıda paketleri Belediye Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı kontrolünde kent merkezi, ilçe, belde ve köylere ulaştırılmak üzere dağıtıldı.

KÖY MUHTARLARI, BAKAN ÇAĞLAYAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ramazan ayı nedeniyle Muş’ta maddi durumu düşük dar gelirli ailelere gıda paketleri gönderen Bakan Çağlayan’a teşekkür eden köy muhtarları şunları söyledi: "Muşlu hemşehrimiz Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın Muş’a olan bakış açısı ve destekleri bizi gerçekten onurlandırıyor. Sayın Bakanımız Muş’a kendi cebinden yaptığı yatırımlarla örnek davranışta bulunurken bir yandan da dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanımıza Ramazan ayı nedeniyle yardım paketi gönderdi. Gerçekten çok sayıda yardıma muhtaç insanımız var. Daha önce tespit edilen ailelerimize inşallah bu paketleri ulaştıracağız. Gerek köy halkı gerekse kent merkezinde yaşayan ve yardımın ulaştırılacağı tüm aileler adına Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan’a teşekkür ediyoruz."

Kent merkezi, 5 ilçe, beldeler ve köylerde daha önce tespit edilen yaklaşık 17 bin aileye bu gıda paketlerinin ulaştırılacağı bildirildi. Öte yandan dağıtılan gıda paketlerinin içerisinde ise 3 kilo yağ, 5 kilo un, 1 kilo çay, 1 kilo salça, 1,5 kilo makarna, 1 kilo küp şeker, 2 kilo mercimek, 4 kilo toz şeker, 4 kilo pirinç ve 4 kilo bulgur bulunuyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER