ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 23:04

Bakan Çağlayan Silifke’de


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin’in Silifke ilçesindeki Cumhuriyet alanında düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Bakan Çağlayan, alana gelişi sırasında vatandaşların alkışları ve sevgi gösterileriyle karşılandı.
İftar yemeği alanına gelen Bakan Çağlayan yemekten önce bir konuşma yaptı. Çağlayan, “Evvel Allah arkamızda böylesine millet desteği varken kim bizi bükebilir. Bizi bükmeye çalışanların kendileri bükülür. Hiç kimsenin gücü yetmez. Biz her fırsatta söylüyoruz. Gücümüzü önce Allah’tan, sonra gücümüzü aziz milletimizden alıyoruz. Siz, bize devam dediğiniz müddetçe, bizde durmak yok yola devam Allah’ın izniyle. Bizler sizlere hükmetmeye gelmedik. Sizlere efendilik yapmaya gelmedik. Biz, sizlere hizmet etmeye hizmetkar olmaya geldik. Bundan da şeref duyuyoruz. Allahın izniyle Mersin’e de Silifke’ye de AK Parti Belediyeciliği ile yönetmeye adayız. Siz bize güvendiğiniz sürece her şeyin üstesinden geliriz.” dedi.

Çağlayan, yoğun bir dönemden geçildiğini dikkat çekerek, “Bilhassa bu dönemde sizlere bazı konularda dikkate çekmek istiyorum.11 yıldır Türkiye’yi gerek ekonomik, gerek siyasal gerekse sosyal anlamda başarıdan başarıya koşturmaktan, rahatsız olanlar geçtiğimiz Mayıs ayında bir anda ortaya çıktılar. Bakın önce iki tane üç tane ağacı koruma şeklinde çıkan bu olaylar, gördüğünüz gibi bölücü örgütlerin, terör örgütlerin Başbakanımıza, hükümetimize, kolluk güçlerimize, güvenlik güçlerimize, adeta saldırılara dönüştü. Bu amaçla ortaya çıkanlar devletimize tam 250 milyon liralık zarar verdiler. Polis arabalarını yaktılar, kaldırım taşlarını söktüler. Devlete verilen zarar sizlerin cebinden çıkacak. Bunun için sizleri bu konuda bilhassa, uyanık olmaya davet ediyorum. Bakın burada yapılmak istenen AK Partiden, AK Partinin getirmiş olduğu bu başarılı çalışmalardan ve liderimiz Başbakanımız, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan bir hareketti. Evvel Allah milletimiz bunu yutmadı ve derhal tepkisini koydu. Adana’da Mersin’de, İstanbul Kazlıçeşme’de, Ankara’da, Kayseri’de Milletimiz dik dur eğilme, bu millet sizinle dedi var olun sağolun.

Bizim gençlerimiz, Türkiye’nin kötü günlerini görmediler. Bizim gençlerimiz AK Parti’nin iktidar olduğu süre içerisinde hazırlamış olduğu iyi günleri gördüler. Şimdi bazı güçler Türkiye’yi tekrar eski, kötü günlere götürmek istiyorlar. Yeniden kuyrukların oluştuğu, IMF’nin kapısında 1 milyar dolar borç alabilmek için bekleyen bir Türkiye istiyorlar. Faiz lobisine Türkiye’yi soydurtmak istiyorlar. Türkiye’de yeniden kardeşin kardeşi katlettiği dönemlere götürmek istiyorlar. Çözüm sürecine zarar vermek istiyorlar. Türkiye’nin büyümesinden ve gelişmesinden rahatsız olanlar, Türkiye’nin önüne engellere koyarak gelişmesini imkânsız hale getiriyorlar. Dertleri o. Bakın sizler adına, 23,5 milyar dolarlık borçla almış olduğumuz, IMF borcunu AK Parti sıfırladı. Faizleri yüzde yetmişlerden yüzde dörtlere düşürdük. Buda yetmedi, yeniden sizlerin cebinizdeki paralara göz diktiler, yeniden çalmak istiyorlar. AK Parti olduğu müddetçe, asla milletimizi faiz lobisine, soydurtmadık soydurtmayacağız. Herkesin bunu bilmesini istiyoruz. Türkiye'nin büyümesinden endişe duyanlar, ülkenin karşısına dinamit koymaya çalışıyorlar. Aslında buna benzer saldırıları bugün başka yerlerde de görüyoruz. Mısır'da şu an resmen bir insanlık ayıbı, insanlık katliamı yaşanıyor. Lanetliyoruz bunları yapanları. Müslümanın, Müslümanı öldürmesi caiz midir? Nedir bu insanların suçu? Bu tür olayları birçok Müslüman ülkesinde yapmak için çaba göstermeye başladılar. Ben sizi uyanık olmaya, Türkiye'nin meselelerine sahip çıkmaya davet ediyorum." diye konuştu.

TÜRK BAYRAĞIMIZIN ALTINDAKİ HERKES KARDEŞİMİZDİR

İnsanlar arsında ayrım yapmadıklarının altını çizen Bakan Çağlayan, “Biz insanlarımızı seviyoruz. Biz milliyetçilikten ne anlarız biliyor musun? Milliyetçilikten bu ülkeyi IMF kapısında dilendirmemeyi anlarız. Bizim milliyetçilik anlayışımız budur. Bizim milliyetçiliğimizde bu ülkeyi faiz lobisine soydurmamak vardır. Bizim milliyetçilik anlayışımızda insanlarımıza iş ve aş bulmak vardır. Türkiye’yi büyütmek, geliştirmek vardır. Eğer milliyetçilik anlayışıysa o anlayış böyle olmalıdır. Biz kimseye şunun yemeğine gidin, bunun yemeğine gidin diye telkinde bulunmayız. Bizim yemeğimize ister AKP’li, ister CHP’li, ister MHP’li olsun ister Kürt, ister Türk olsun, Arap olsun, Çerkez olsun başımız üstünde yeri vardır. Hepsi kardeşimizdir, hepsi Türk Bayrağımızın altında kardeşimizdir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Bakan Çağlayan’a AK Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail Hakkı Köroğlu ve Kadın Kolları Başkanı Zeynep Kesikminare tarafından dokuma halı hediye edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER