ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 15:56

Bakan Çağlayan, Silifke SASİAD’ı ziyaret etti

Bakan Çağlayan, Silifke SASİADı ziyaret etti


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Silifke’de yeni kurulan Silifke Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (SASİAD) ziyaret etti.

SASİAD Başkanı Alphan Toygar, dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki heyete, SASİAD’ın faaliyetleri ve projeleri konusunda bilgi verdi.
Çağlayan, "Ülke ekonomisinin kalkınması için mücadele veren derneklerin kendi bölgemizden yani Mersinimizden çıkması bizler için ayrı bir sevinç kaynağıdır." dedi.

Silifkeli işadamlarını dünya pazarındaki yerini alması ve Türkiye ekonomisine katkı sağlaması için Silifke Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'ni kurduklarını belirten SASİAD Başkanı Alphan Toygar, yönetim kurulu ile birlikte aktif olarak çalışmalarına başladıklarını belirtti. Başkan Toygar, Silifke'nin meşhur yoğurdundan, tarım ürünlerine varıncaya kadar markalaşarak dünyaya pazarında yerini alması konusunda proje çalışmalarının oluşturulacağını ifade etti. Bu konuda kararlılık göstereceklerini ve Silifke'nin dünyaya açılan kapısı olacaklarını söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER