ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 23:22

Bakan Binali Yıldırım: Çözüm sürecine sahip çıkmak tarihi önem taşıyor


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çözüm ve barış sürecine sahip çıkmanın tarihi bir önem taşıdığını söyledi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Arena'da düzenlenen Gönül Sofrası iftar programı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Nükhet Hotar, AK Parti İzmir milletvekilleri ve İzmir'in iş ve siyaset dünyasının önde gelenlerini bir araya getirdi.

İftar sonrası bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ramazan ayının, rahmet, bereket ve günahlardan kurtulma ayı olduğunu söyledi. Dün Şırnak'ta uluslararası bir havalimanının açılışını yaptıklarını hatırlatan Yıldırım, ''Bu havalimanının adını da Şerafettin Elçi Havalimanı olarak koyduk. Türkiye son 20-30 yılda nereden nereye geldi. Aslında bu bile tek başına Türkiye'de yaşanan değişimi göstermeye yetiyor. Şerafettin Elçi, 70'li yıllarda ben Kürdüm dediği için hapis yatmış, daha sonra bakanlık yapmış, 12 Eylül döneminde yeniden yargılanıp 30 ay hüküm giymiş ve ömrü boyunca ülkemizin, insanımızın birliği beraberliği için gayret göstermiş, siyaset yapmış bölge insanı. Adının havalimanına verilmesi, İstiklal mücadelesi ruhunun bugünde hala ülkemizde devam ettiğini gösteriyor'' dedi.

'GÖZYAŞLARIMIZ AYNIDIR'

''Gözlerimizin rengi farklı olabilir, tenimiz farklı olabilir, saçımızın rengi farklı olabilir ama gözlerimizdeki yaş aynıdır, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.'' diyen Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: ''Onun için ülkemizde gözyaşı yaşanmaması amacıyla başlatılan çözüm sürecine hep birlikte sahip çıkmamız tarihi önem taşıyor. Barışın, huzurun, can güvenliğinin ne demek olduğunu dün Şırnak'ta gördük. İnsanların gözlerinden mutluluk fışkırıyor çünkü onlar artık baskı altında, tehdit altında yaşamak istemiyorlar. Barış bizim elimizde, barışı devam ettirmek, barışı daim kılmak bizim elimizde. Bunu barış dilini kullanarak yapacağız, kardeşliklerimizi, birlikteliklerimizi ön plana çıkaracağız. Ayrılıklarımızı her zaman zenginlik olarak göreceğiz.''
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER