ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 21:35

Bakan Bayraktar, öğrenci yurdunun temeli attı

Bakan Bayraktar, öğrenci yurdunun temeli attı


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'un Akçaabat ilçesi Söğütlü beldesinde bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi Kampusu'nde yapılan 650 kişilik öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı.

Bakan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, KTÜ’nün Türkiye’nin güzide üniversitelerinden biri olduğunu ifade etti. Fatih Eğitim Fakültesi Yerleşkesi'nin de adeta inci bir üniversite konumuna geldiğine işaret eden Bayraktar, inşaatına başlanan yurdun da sadece barınma değil, sosyal tesisleri de içeriğini kaydetti. Trabzon’da bu tip yatırımları arttırmak için çalışmalarının devam ettiğini anlatan Bayraktar, şu anda ihale aşamasında olan 35 yeni okulun olduğunu dile getirdi.

Öğrenci yurdunun temel atma törenine, Bakan Erdoğan Bayraktar’ın yanı sıra, Trabzon VaLisi Dr. Recep Kızılcık, AK Parti Trabzon milletvekilleri Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymenoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KTÜ Rektöre Prof. Dr. Süleyman Baykan ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

Konuşmaların ardından, Bakan Bayraktar ve diğer yetkililer butona basarak yurt binası inşaatının temelini attı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER