ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:15

Bakan Bağış RATEM üyelerini kabul etti

Bakan Bağış RATEM üyelerini kabul etti


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) Başkanı Dursun Güleryüz ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

AB Bakanlığı'nın Ortaköy'deki ofisinde gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Bağış, RATEM'in faaliyetlerini överek, "AB Bakanlığı olarak biz kendimizi Türkiye'nin reform mutfağı olarak görüyoruz. Bu reformların en önemlilerinden bir tanesi de toplumun bilgilendirilmesinde AB standartlarını yakalamak. Hem yereli daha güçlendirmek hem de bunun standartlarını, özellikle etik standartlarını benimseyip, o standartlar içinde hareket etmek. Bunda da RATEM'i en önemli ortağımız, paydaşımız, müttefiğimiz olarak görüyoruz." dedi.

RATEM'le bugüne kadar birçok projede işbirliği yaptıklarını anlatan Bağış, bundan sonra da birlikte çalışmak istediklerini kaydetti. RATEM'in faaliyetlerinden bahseden Başkan Güleryüz de Bağış'a, geçen ay gerçekleştirdikleri İstanbul Televizyon Forumu'na katılımı ve desteğinden ötürü teşekkür etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER