ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 09:42

"Bakan Avcı’nın karnesi kırık notlarla dolu"


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın karnesinin kırık notlarla dolu olduğunu öne sürdü.

İsmail Koncuk, 2012-2013 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Nabi Avcı’nın, büyük umutlarla göreve gelmesinden bu yana icraattan yoksun şekilde var ile yok arasında Bakanlığı yönettiğini savundu. Türkiye eğitim sisteminin 4+4+4 şeklinde değiştirildiğini hatırlatan Koncuk, “Bu sistemin eğitimde yarattığı tahribatlar o kadar fazlaydı ki sorunların zaman geçirilmeden çözülmesi gerekiyordu. Ancak Bakanlık, yaşanan sıkıntıların çözümüne yönelik herhangi bir adım atmamıştır. Okulların açılmasından bugün geçen 9 aya baktığımızda sıfıra sıfır elde var sıfır desek abartmış olmayız.” dedi.

Sendika olarak tavsiye ve taleplerini sıralayan Koncuk, yapılmayan işlerden dolayı Bakan Avcı’nın karnesinin kırık notlarla dolu olduğunu, bu nedenle Avcı’nın yaz tatilinde derslerine iyi çalışmasını ve yeni eğitim-öğretim yılında beklenen atılımları gerçekleştirmesini istediklerini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER