ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:24

Bakan Avcı, Gerze MYO’nun temelini attı

Bakan Avcı, Gerze MYOnun temelini attı


Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu temel atma töreni, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla yapıldı.

Temel atma törenine Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın yanısıra Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Sinop AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop Üniversitesi Rektörü Recep Bircan, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve protokol üyeleri katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı törende yaptığı konuşmada ülke ve il özelinde yürütülen icraatları detaylarıyla anlatıp, eğitim alanında yürütülen çalışmaları aktardı.

Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ise hem Gerze hem de Gerze Meslek Yüksekokulu'nun tarihçesini anlattı. Rektör Bircan: “Henüz iki sene önce sadece 17 öğretim elemanı ve 176 öğrenci ile 4 programda hizmet vermekte iken, Meslek Yüksekokulumuz, bugün itibarıyla 2 öğretim üyesi, 23 öğretim görevlisi, 2 okutman olmak üzere toplam 27 akademisyen, 16 idari personeli ve 468 öğrenci ile 6 programda faaliyetine devam etmektedir. Yüksekokulumuzda geçen yıl eğitime başlayan Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencilerinin görerek eğitimleri için hazırlanan “simülatör odamız” Sayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla açılmıştı.” dedi.

Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ise konuşmasında, ilde yürütülmekte olan yol, havaalanı gibi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ersoy, “Turizm ve eğitim kenti olan Sinop’un ilçelerinin de bu mayaya uygun adımlar atıyor olmaları büyük önem taşıyor. Milli Eğitim Bakanlığının verdiği desteklerle Sinop’a birçok yatırım yapıldı. Sinop’u Sinoplular için daha yaşanılabilir hale getiren herkese teşekkür ediyorum. Amacımız hizmet etmek olduğu sürece Sinop, bölgenin incisi bir şehir olacaktır.” dedi.

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger de konuşmasına, şehir hakkında bilgi verip, “Sinoplu’nun karnı halihazırda tarımdan doyuyor denebilir, ama bu durumun tersine dönmesi lazım. Biz de bu maksatla gerekli projeleri önümüze koyduk. Bu doğrultuda da hizmet sektörü önceliğimizi oluşturuyor.” dedi.

Program sonunda, Gerze Fakülte ve Yüksekokul Yardımlaşma ve Geliştirme Derneği Başkanı Fatih Ergün, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya hediye takdiminde bulundu.

Sinop Üniversitesi Rektörlüğünü de ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Rektör Prof. Dr. Recep Bircan ile makamında bir araya geldi. Ziyarette Rektör Bircan, Bakan Avcı’ya Sinop Üniversitesi Araştırma Gemisi Seydi Ali Reis’in maketini ve bir kalem takımı hediye etti. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER