ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:10

Bahçesinde 110 ayrı tür hayvanı besliyor

Bahçesinde 110 ayrı tür hayvanı besliyor


BİTLİS (CİHAN)- Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan Numan Büyükdere'nin bahçesi hayvanat bahçesini aratmıyor. Büyükdere, çocukluktan gelen hayvan sevgisi sonucu 16 ülkeden 110 farklı türdeki yüzlerce hayvanı Ahlat'ta buluşturdu.

    Müstakil evinin 5 dönümlük bahçesini adeta hayvanat bahçesine çeviren Numan Büyükdere, bahçesinde birbirinden sevimli yüzlerce hayvan besliyor. Hayvanlar arasında Alman dev tavşanı, Brezilya ve Hint horozları, Kamboçya tavuğu, İran tavukları, Suriye ve Irak sülünleri, Kafkas Kangalı, Kanada ördeği, İrlanda Seteri, Tarsus Çatal Burnu köpeği, Pekin Dikbaşlı ördeği, Endonezya Hindisi, Hollanda sülünü ve Çin tavuğu gibi çeşitler bulunuyor.

    Hayvanları evinin bahçesinde kendi imkanlarıyla yaptığı kafeslerde beslediğini belirten Numan Büyükdere, "Dışarıdan getirdiğimiz evcil ve yabani hayvanların yanında yerli atmaca, şahin, köpek, keklik, hindi, ördek, kumru, kedi, av köpeği, taklacı güvercinler gibi birçok türden yabani ve evcil hayvan besliyoruz. Evcil ve yabani hayvanları bir arada besliyoruz. Bu hayvanlar hiçbir şekilde birbirine zarar vermiyor." dedi.

    Çocukluktan başlayan hayvanat bahçesi kurma hayalini, kendi bahçesinde gerçeğe çevirdiğini ifade eden Büyükdere, yorgunluk ve stresini, hayvanlarla ilgilenerek attığını anlattı. Hayvanları kafeslerde kendi imkanlarıyla besleyen Büyükdere'nin 2 de küçük yardımcısı var. Bunlardan biri 4 yaşında olan yeğeni Selin, diğeri ise 11 yaşındaki oğlu Ömer. Selin ve Ömer de baba ve amcalarından gelen hayvan sevgisini aynı şekilde yaşıyorlar. Sabahın erken saatlerinde kalkan 2 küçük çocuk, korkmadan yüzlerce hayvanın arasına girerek onları seviyor, elleriyle besliyor. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER