ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 12:44

Bahçeli'ye Milliyetçilik Kılıçdaroğlu'na tarih dersi!

Bahçeliye Milliyetçilik Kılıçdaroğluna tarih dersi!

Başbakan Erdoğan, "Kağıthane'ye kağıttepe" diyen Kılıçadaroğlu'na sıfırı çaktı. Bahçeli'ye ise Milliyetçilik dersi verdi.


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında partililere seslendi. Başbakan Erdoğan, Türkiye, Dünya gündemini değerlendirirken Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye "hodri meydan" dedi.

İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Somali'deki patlamada yaralanan 3 Kızılay personeli ambulans uçak ile Türkiye'ye getirildi ve biri hastaneden taburcu oldu.  Patlamada hayatını kaybeden araç sürücüsü arkadaşımız içinde Allah'tan rahmet diliyorum. Kızılay'ım hilaliyle umudun dayanışmanın sembolü oldu. Kızılay ekibine çok teşekkür ediyorum.

"SOMALİLİLERİN BİRLEŞMESİ İÇİN ARACI OLACAĞIZ"

Somali ve Somaliland'e geçtiğimiz hafta ziyaretlerde bulundum. Somali giderek gelişiyor. Biliyorsunuz ki Somali ve Somaliland arasında bir gerginlik vardı. Biz bu gerginliğin bitmesi ve birleşme gerçekleşmesi için aracı olacağız. Bu noktada iki ülkenin de Cumhurbaşkanları ile görüştük ve ikisini de Ankara'da bir araya getirdik.

"MYANMAR'DA NE GEREKİYORSA ONU YAPACAĞIZ"

Myanmar konusuna nasıl müdahale oluruz bunun çalışmaları Suudi Arabistan'da başladı. İnsani olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Myanmar bu tür yardımlara da kapalı. BM'yi devreye sokmak süretiyle bu adımları süratle atacağız.

TONYUKUK ANITLARI İLE MHP'YE YÜKLENDİ

Orhun abideleri hakkında incelemelerde bulundular. Tonyukuk abidelerinin bulunduğu bölgeye gittik. Ulaşım gerçekten zordu. Bozkırda arazi araçlarıyla anıtlara ulaştık. Bizim için zor yoktu. Ben milliletçyiim diyenlerin bir kere ulaşmadıkları yere biz defaatle ulaştık ve inşa ediyoruz. Tonyukuk'a yol yapıp gidilebilir bir yer hale getireceğiz.

Çok milliyetçi olduğunu söyleyen esip gürleyen Bahçeli'ye ithaf olunur. Bağırmakla haklılık elde edilmiyor, ortaya eser olarak ne koydun onu söyle. Bunun hesabını vermek zorundasın. zaten milletin verdiği değer ortada. Oy oranları ortada.

BAHÇELİ'YE  MİLLİYETÇİLİK DERSİ VERDİ

Moğolistan makamlarıyla iş birliği içindeyiz. Türk anıtlarıyla ilgi kazı çalışmalarının başlatılması için gerekli talimatı verdik. Milliyetçilik gençleri birbirine kırdırmak değildir. Milliyetçilik nutuk atmak değildir, Milliyetçilik slogan atmak değildir, Milliyetçilik devletin kasasını boşaltmak değildir, Milliyetçilik dünyanın her yerine ulaşmak ve barış mesajaları dağıtmaktır.  Milliyetçililk ecdadından kalma yadigarlara sahip çıkmaktır. 

Şu anda Merkez Bankamızın döviz rezervi 127 milyar dolara çıktı, işte asıl milliyetçilik budur. Devlet Bahçeli çıkmış yine bugün atıp tutuyor. Sen gittin IMF'ye borçlandın biz bu borçları temizledik. Ey MHP'ye gönül veren kardeşlerim bu mu Milliyetçilik yoksa bizim mi yaptığımız Milliyetçilik.

"BİZ BUNUN HESABINI SORACAĞIZ!"

Devletin borçlanma faizi yüzde 63 idi, şimdi tek haneli rakamlara geriledi. Bir gecede banka kasaları boşaltıldı. Bunun hesabını vermeyecekmisin ey Bahçeli, biz bunun hesabını soracağız.

Madem ki Bahçeli hodri meydan dedin, o zaman merak etme bununla ilgili çalışmalar başlar o zaman görürsün.

KILIÇDAROĞLU'NA DA TARİH DERSİ! 

Bu arada CHP Genel Başkanı defalarca bizim tarih bilmediğimizi iddia etti. Kılıçdaroğlu biz tarihi çok iyi biliriz. üstelik biz Kılıçdaroğlu'nun bir türlü bilmediği Cumhuriyet ve CHP tarihini de çok ama çok iyi biliriz. Bu kürsüden defalarca Dersim hakkında Kılıçdaroğlu'na ders verdik. Ama, ''Mazi kalbim de bir yaradır derler' ya işte Kılıçdaroğlu'nun da Dersim mazimde bir yaradır. İstanbul tarihi sıfır. Kağıthane'ye kağıttepe diyecek kadar. Futbol tarihi sıfır. Lefter kaleye alacak kadar sıfır. İslam ve Türk tarih yıldızlı sıfır. Kılıçdaroğlu'nun Dersim tarihi, Demokrasi tarihi, İslam ve Türkiye Tarihi yıldızlı sıfır. 

AKİL İNSANLAR

Akil İnsanlar komisyonu çalışmalarına başladı. Verilen mesajların doğru olarak halka ulaştığını görüyoruz. Çözüm süreci Türkiye genelinde kararlı bir umut yolculuğuna dönüştü. Vatandaşlarımız 9 kişiyi görünce çözüme yönelik inancı daha da artıyor. Birlik ve kardeşlik fotoğrafını sindiremeyenler kışkırtmalaar girişiyor. Süreç ilerledikçe somut adımlar atıldıkça CHP de MHP de marjinal örgütler tarih karşısında mahçup olacaktır.

Bazılarının bakalım ne yapacaklar diyenleri kibirle izlediklerini görüyoruz. Sorun sadece akil insanların AK Parti'nin meselesi değil 76 milyonun sorunudur. Hayır konuşmayacakların en azından susmak süretiyle sürece katkıda bulunmalarını bekliyorum.

"ŞEHİT  AİLELERİ BİZE EMANETTİR"

CHP bize gelin araştırma komisyonu kuralım dediklerinde tamam diyoruz, önerge verileceği zaman mızıkçılık yaparak biz oynamak istemiyoruz diyerek misketlerini alıp çekiliyorlar. CHP bu hareketi ile yine çark etmiştir. O yüzden ben CHP seçmenine sabır diliyorum. CHP son çarkının hesabını Millete vermek zorundadır.

Bu süreçte şehitlerimizin hatırasına asla gölge düşürmeyeceğiz. Şehit aileleri bize emanettir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit yakınları ve Gaziler dairesi kurduk. Onlardan gelen talepleri dikkate aldık ve bir takım düzenlemeleri kanunlaştırdık

ASKER AİLELERİNE 250 LİRA

Şehit yakınları ve gazilerimiz için bugünden itibaren yeni bir düzenleme başlatıyoruz. Şehit yakınlarına verilen istihdam hakkını 2'ye çıkardık. Vazife malulu yakınlarına ise 1 istihdam hakkı vereceğiz. Terör saldırılarında hayatını kaybetmiş veya malul olanlara 1 istihdam hakkı geliyor. Bu vatandaşlarımız sosyal güvenceleri olsun veya olmasın maaş da bağlanacak. Vazife malullüğü kapsamında eğitim yardımı da yapacağız. Tüm şehit yakını ve gazilerimize su ve elektrik yardımı yapacağız.

 Oğlu askerde olan yardıma muhtaç ailelere çocuğu askerde olduğu sürece ayda 250 TL para ödenecek. Belediyelerin yardım yapma yolunu da açık bırakacağız. Son olarak 65 yaşını aşmış muhtaç vatandaşlarımız ve engelliler için maaş kapsamını da genişletiyoruz.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER