ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 13:32

Bahçeli'den Erdoğan'a hodri meydan!

Bahçeliden Erdoğana hodri meydan!

Başbakan'a 'bunları yapmazsan namertsin' diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında meydan okudu.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme dair konuları değerlendirdi. Bahçeli Çözüm Süreci'ne ve Akil İnsanlara yüklendi. 

 'Erdoğan'ın başvurmadığı hainlik kalmadı" diyerek, yapılanları topa tuttu. Akil Adamları 63 aklı karışık olarak niteledi hainlikle suçladı. Teröristlerin çekilme süreçlerinde hukuksuzluğa boyuta dikkat çekti.

İşte konuşmasından satırbaşları:

Türkiye ekonomisi ile ilgili bazı açıklamalarımla söze başlamak istiyorum. Sanayi sektöründeki reel büyüme hızı gittikçe düşmektedir.

Kurulan her yıl 100 şirkete karşılık 46 şirket kapanmıştır. Diğer bir olumsuz durum da esnaflarımızla ilgilidir. 2005- 2012 arasında 1 milyon 230 bin esnaf kardeşimiz işinde iflas etmiştir.

Kamunun iç borç stoku iç açıcı değildir 150 milyardan 450 milyara sıçramış.10 yılda yüzde 60 artmıştır. Tüketi kredileri ve kredi kartı batağı 2002 yılına göre 17,3 tüketici kredisi 89 kat artmıştır.

"AKP TASARRUFU AZALTMIŞTIR"

Başbakan Erdoğan'ın övündüğü ekonomik yapının karanlık hali bunlarla da sınırlı değildir. 2012 yılı büyümesi yüzde 2,2 olarak gerçekleşmiştir. Bu büyüme oranı ile çare bulmak çok zordur. Türkiye şayet 2023 yılında ilk 10 ekonomi içerisinde yer almak istiyorsa her yıl yüzde 7 büyümekten başka çaresi yoktur.

Her şeyden önce AKP'nin tüketimi coşturan tercihleri tasarrufu azaltmıştır. Gerçek işsizlik oranının ve işsiz sayımızın daha yüksek rakamlarda seyrettiğ ortadadır. hayat pahalılığı ilerlemektedir. Milletimiz fakirlikte boğuşmaktadır. Gıda kira ve konut yakıt fiyatlarındaki anormal yükseliş tehlikeli sinyaller vermektedir.

"ARTIK BU KARA DÜZENE SON VERMENİN ZAMANIDIR" 

Ne büyük bir tahlisizliktir ki Başbakan Erdoğan'ın mağdur ettikleri karşısında gözleri kördür. Türk milleti kan ağlarken AKP'liler şahsi çıkar peşindedir. Artık bu kara düzene son vermenin zamanı gelmiştir. AKP yaptıklarının hesabını verecektir. Milletimizin hak ettiği huzur ve rahatlık inşallah bizimle birlikte gelecektir.

Yakından izlediğiniz üzere zor günlerden geçiyoruz. Yoğun bir sömürü sisi altında kafa karıştırıcı propagandalar siyasi adımlar durmadan ilerlemektedir. Derinleşen ekonomik açmazlar, yozlaşan ahlaki değerler, sorgulanan milli varlık hakları milletin elini kolunu bağlamaktadır. Türk devletinin yıkılması rejimin yok edilmesi konusunda ahlaksız bir mücadele vardır. Geldiğimiz bugünkü bunalım ortamında Türk kimliği gösterilmektedir. Bu tablo milli vicdanları hüsrana uğratmaktadır. Yanlışın kabullendirilmesi, bölünmenin doğal karşılanması amacıyla var olan manevi değerlerimiz istismar edilmektedir.

ÖCALAN'DAN HİKMET KANDİL'DEN LÜTUF BEKLİYORLAR

Türkiye temellerinden koparılmaktadır. Tehditler artmış durumdadır. Başbakan Erdoğan çözüm süreci isimli hainliği kabul ettirmek için başvurmayacağı yolun olmayacağını kanıtlamıştır.

Başbakan ve hükümeti PKK ve İmralı canisi ile girilen pazarlığı saklayabilmek ve sözde çözüm sürecinin dış kaynaklı olduğunu gzileyebilmek için oyun üzerine oyun tertip etmektedir.

Başbakan'a göre Türkiye etnik farklılıklar üzerine yeniden tarif edilebilirse demokratikleşecektir. Terörist Öcalan'dan hikmet beklemekte Kandil'den lütuf beklemektedir.

EFENDİMİZİN MESAJLARINI EŞKIYALARI AKLAMAK İÇİN KULLANIYOR

İstismarın aldatmanın ve sahteliğin çamurlu sularında yüzmektedir. İşine geldiği gibi konuşan vicdan azabı çekmeyen Başnakan Müslüman Türk milletine hakaret içindedir. Öyle ki yüce dinimiz efendimizin kutlu mesajlarını eşkıyaları aklamak için kullanmaktadır.

Gidişata baktığımızda her gün akıllara durgunluk veren bir beyan vardır. AKP hükümeti PKK'yı meşrulaştırmak için elinden geleni yapmaktadır.

Bir yanda sözde Akil İnsanlar Heyeti AKP ve PKK'nın emirlerini yerine getirirken, Başbakan ve yandaşları da süreci yürütmektedir. Bir yanda Kandil dağ kadrosu her gün rezil öneriler sunarken öbür yandan mektuplaşma almış başına giderken AKP'nin İmralı ziyaretleri sürmüştür.

PKK terör örgütü AKP'nin sırtını yerine getirmek ve kendi taleplerini yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu esnada 4. yargı paketi kabul edilmiş bu yolla bol kepçe ile PKK'ya ikramda bulunulmuştur. 

"ERDOĞAN DİPDİZ BİR KUYUYA DÜŞMÜŞTÜR"

Geçtiğimiz aylarda teröristlerin kaçırdığı kamu görevlilerimizin salıverilmesi karşılıklı tutanaklarla olmuştur. Bölücü örgüt silahla yapamadıklarını AKP ile yapmaktadır. Erdoğan dipsiz bir kuyuya düşmüş ve akıntıya kapılmıştır.

PKK üniter milli devlet yapısının sakatlanmasını teklif etmekte AKP bunu iştahla yapmakta. PKK Türkiye'yi istemekte AKP buna hazır olduğunu söylemektedir. PKK nazlanmakta AKP pışpışlamaktadır.

PKK jest yapmakta AKP mest üstüne mest olmaktadır. Başbakan ve hükümeti PKK'nın oyuncağı haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan 90 yıl sonra böylesi bir zillete muhattap olmak zorunda kalmıştır. İmralı canisinin 2009'de belirlerdiği kanlı yol haritası uygulamaya konmuştur.

"ÖCALAN VE ERDOĞAN TENCERE KAPAK OLMUŞTUR"

Teröristbaşı dün ne söylüyorsa bugün Başbakan tekrarlamıştır. İmralı canisi 1921 anayasasına vurgu yapmış aynısını Erdoğan'da söylemiştir. İmralı canisi 1920'd sonra sorunun başladığını söylemiş Erdoğan'da aynısını söylemiş. imralı canisi akil insanlar demiş Erdoğan da gereğini yapmışlar. İmralı canisi ve Erdoğan adeta tencere kapak gibi olmuştur. Bu ikili yüzünden Türkiye cehenneme götürmektedir.

"63 AKLI KARIŞIK..."

63'lükler psikolojik harekata başlamış. 63 aklı karışık hükümet imkanlarıyla gitmiştir. Ege'nin bir hain akil insanlardan birisi "Sen müzakere yaptığın insanlara hala terörist dersen kafalarda soru birikir" derken akillerin aklındakini söylemiştir. Bu çürümüş şahıs ulus devlete karşı olduğunu sıkılmadan açıklamıştı.

Yine 63 aklı karışıklardan birisi PKK'ya tazminat verilmesinden bahsetmiş, bir diğeri Türklerin Kürtlere borcu olduğunu söylemiştir. İşte AKP PKK işbirliği ile toplanan sözde akillerin sözleri bunlardır. Acaba bu sözlerin sahipleri bölücü, ırkçı değil midir? Türk Kürt ayrımını kaşımak kalleşlik değil midir?

Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak adına PKK'ya tazminat isteyenler nasıl bir akilliktir Bunlar PKK'nın akilleri midir? Bizim 63'lüklerle ilgiili söylediğimiz ne varsa ortaya çıkmaktadır.

"BUNLAR PKK TETİKÇİSİDİR"

Bunlar PKK tetikçileridir, Türk milletinin sırtındaki kamburdur. 63'lüklerden bir çoğu şehidimizin haklarını aklarına getirmemiştir. Bunlar ünvan ve para ve şöhret avcısıdır. Bunların derdi kanın durması değil Türkiye'nin bölünmesi ve PKK'nın dağdan ineren Türkiye'yi esir almasıdır.

Damat Ferit'in nasihat heyeti ne şekilde yenilmişse bunlar da yenileceklerdir. Türk milleti mukadderatına gözü gibi bakacaktır. Milletimiz bölücü teröristleri hakkı yenmiş olarak gösterenlere itirazını gösterecektir. 

"BUNLARI YAPMAZSAN NAMERTSİN!"

Erdoğan emri biz veririz diyerek her şeyin Türkiye inisiyatifinde olacağını söyledi. TSK'ya Erdoğan emir verse de sınırdan çıkan teröristlere işlem yapmayacak mıdır? Emri veren de uygulayan da suç işlemiş olacaktır...
Koalisyon döneminde bizde olan bakanlıklarla ilgili komisyon kuruldu. Başbakan elinden geleni ardına koymasın. Çiğ süt içmedik ki karnımız ağrısın. Başbakan bunları yapmazsa namerttir. 

TSK BU EMRE UYARSA...

Farz edelim ki Başbakan Erdoğan TSK'ya emir verse bile bu emrin geçerliliği olacak mıdır? Konusu suç teşkil eden bir emri yerine getirmek nedir? Eğer bu emir yerine getirilirse emri veren de uygulayan da suç işlemiş olacaktır

Silahlı veya silahsız teröristlerin geçişine rıza göstermek şehidimize ve miletimize küfür ve haksızlık değil midir? Türk milletinin bağımsızlığını savunan kahraman TSK'dan teröristlere sessiz kalmasını kimse beklememelidir. Aksi takdirde bunun faturasına kimse katlanamayacaktır.

Geçen haftaki konuşmamda Erdoğan'a çağrıda bulunmuş ve demiştim ki 57. hükümet ve bakanlıklar inceletilmeli Yüce Divan da başta olmak üzere her yola başvurmaktan çekinmemelidir.

Başbakan Erdoğan da haftasonu bunu uygulamaya sokacağını açıklamış ve şahsım hakkında fezleke hazırlanmıştır. Anlaşılan Başbakan süreç için dik duruşumuzu kırmak için her yola başvuracaktır.

SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN

Kalpazanlıktan, sahtecilikten hakkında fezlekeler bulunan birisi bize dürüstlük dersi vermeye kalkışmaktadır. Sayın Başbakan! Bilmelisin ki senden korkan senin gibi olsun! Senden çekinen de senin gibi işbirlikten sabıka yesin. Kalpazanlıklara, işbirlikçilere, dünürlere eyvallahımız yoktur.

Allaha şükürler olsun ki bizim de içinde olduğumuz 57. hükümet döneminde veremeyeceğimiz hesap yoktur. Çiğ süt içmediğimizden karnımızın ağrıması mümkün değildir.

Her şeyimizi incelemeli araştırmalı gün yüzüne çıkarmalıdır. bunları yapmazsan namertsin. Biz ki arkasına bakarak yürüyenlerden, mazisinden yüzü kızaranlardan olmadık. Türk milletinin hayrı için bir bedel ödememiz gerekiyorsa bedel ödemekten çekinmeyiz. yargı emrindedir, kolluk güçleri talimat beklemektedir. Dava arkadaşlarımı tehdit ederek bölünmeye rıza göstereceğimizi sanıyorsa aklını kaçırmıştır. Biz korkmayız, ülkülerimizden vazgeçmeyiz. İşte Taş Medrese burada!

ERDOĞAN'A İKİ TEKLİF

Başbakan Erdoğan'a iki teklifim olacak, dokunulmazlığımı süratle kaldır. MHP'liler de buna olumlu oy kullanacak. İkincisi de 57. hükümet için Meclis Komisyonu hemen kurulmalıdır. Başbakan'ın elini rahatlatmak için hatta MHP bu komisyona üye de vermeyebilecektir. Ancak Başbakan ve partisi bizi inceleyecekse biz de onları araştırmalıyız. Bizim de komison kurmamız için önümüz açılmalı. Biz de 58, 59, 60 ve 61. hükümetin tüm işlerini araştıralım. Ak koyun kara koyun ortaya çıksın. Yüreği yetiyorsa, aklı kesiyorsa bu davetimize kulak vermelidir. Biz kimin ne olduğunu millet huzurunda ortaya çıkmasını istiyoruz.  

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER