ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 17:53

Bahçeli: Teröristler şehre inerek hummalı bir hazırlık içine girdi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teröristlerin dağdan şehre inerek yeni cinayetler ve yeni saldırılar için hazırlandığını öne sürdü. Bahçeli, “Yaklaşık 4 aydır, ‘sınır dışına çıkıyoruz’ gürültüsü altında teröristler, dağlardan şehirlere doğru kafileler halinde inerek; yeni cinayetler, yeni pusular ve yeni hain saldırılar için hummalı hazırlık içine girmişlerdir.” dedi.

MHP Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı Yeşilköy’deki WOW Otel’de yapıldı. Toplantıya başkanlık eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, toplantı sonrası açıklama yaptı. PKK’nın çekilme sürecini durdurduğu yönündeki açıklamaları değerlendiren Bahçeli, “1 Eylül’e kadar verilen mühletler dolmuş, 15 Ekim tarihli felaket senaryolarına sayılı günler kalmıştır. PKK, talepleri karşılanmazsa kan dökeceğini, sınır ötesine çekildiği söylenen militanlarının geri döneceğini ahlaksızca açıklamaktadır. Örgüt güç toplamış, ekonomik olarak toparlanmış, verilen molayı rehavete kapılmadan iyi değerlendirmiştir. Kandil çetesinden yapılan son açıklamalara bakıldığında teröristlerin çekilmesi sonlanmıştır. 8 Mayıs’ta büyük bir gürültü ve propagandayla başlayan sözde ricat hali pratik anlamda da nihayete ermiştir. Esasen kör topal halde ilerleyen ihanet süreci, PKK’nın tek taraflı feshiyle AKP’nin kucağında patlamıştır.” ifadelerini kullandı.

Başbakan’ın süreç boyunca yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Bahçeli şöyle devam etti: “Buradan Başbakan’a sormak isterim ki; Hani her şey iyi gidiyordu? Hani umutlar filizleniyordu? Hani çözüm ve barış iklimi hakim olmuştu? Hani karanlık bir devrin kapıları kapanıyordu? Hani anneler derin bir oh çekiyordu? Hani 30 yıllık terör bitiyor, Türkiye büyük bir sorunundan kurtuluyordu? Süreç ihanetinin sonucunda, Cudi Dağı’nda çiçek toplanacağını, Süphan’da, Ağrı’da piknik yapılacağını, Fırat’ın sularında korkusuzca serinleneceğini aylar önce peşin peşin duyuran Sayın Başbakan, şimdi nerdesin, ne durumdasın ve nasıl aklanmayı düşünüyorsun? ‘Çözümün parçası olmayanlar, sorunun parçası olur’ diyerek ahkâm kesen sayın Erdoğan şimdi hangi yalanlara başvuracaksın? PKK’lı teröristlerin sınır ötesindeki inlerine gitmediği, gitmeye de niyetlerinin olmadığı belli iken, Türk milletini aldatmanın, kandırmanın ve oyalamanın hesabını Başbakan nasıl verecektir? PKK’lı militanlar her tarafa yayılmıştır. Ve tüm köşe başlarını tutmuşlar, paralel devlet oluşumu için her şeyi göze almışlardır.”

Teröristlerin sınır dışına değil şehirlere yöneldiğini ifade eden Bahçeli, “Yaklaşık 4 aydır, sınır dışına çıkıyoruz gürültüsü altında teröristler dağlardan şehirlere doğru kafileler halinde inerek; yeni cinayetler, yeni pusular ve yeni hain saldırılar için hummalı hazırlık içine girmişlerdir. En son olarak, terör elebaşlarının çekilmenin durduğuna dair ifadeleri bir yönüyle malumun ilanından başka bir manaya gelmemiştir. Dünya âlem PKK’nın vatan topraklarından gitmediğini bilmesine rağmen, bu yalın gerçek hep gizlenmiş, hep de hasıraltı edilmiştir. Başbakan Erdoğan G-20 zirvesi için Rusya’da bulunuyorken, süreci bozanların tarih önünde hesap vereceğini ifade ederek, aklınca PKK’ya ayar ve gözdağı vermeye çalışmıştır. Oysa ki Türk tarihi ve Türk milleti asıl olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı affetmeyecek, hükümetiyle birlikte bölücü koalisyonu hiç iyi hatırlamayacaktır. Bundan sonra PKK’nın saldırılarını sıklaştırması kuvvetli ihtimaldir. 2 Eylül’de Bingöl’de ele geçirilen 200 kilogramlık patlayıcı PKK’nın alçakça planladığı eylemlerini tekraren deşifre etmiştir. Türk milleti vahim bir sınırdadır. AKP-BDP ve PKK bölücülük kulvarında çirkef bir rekabete girerek varlığımıza ve birliğimize kast etmektedir. Başbakan bunun hesabını vermelidir. Hükümet PKK’ya yönelik tavizlerinin, el pençe divan durmasının faturasını mutlaka ödemelidir. Aziz milletimiz ve özellikle AKP’ye oy veren muhterem kardeşlerim Başbakan ve hükümetinin ihanete varan adımlarının karşılıksız bırakılmayacağını göstermelidir.” ifadelerini kullandı.

AK Parti hükümetinin cezasız ve yaptırımsız kalması halinde milli vicdanın çökeceğini savunan Bahçeli, “Milli kimlik imha olacaktır. Milli birlik iflas edecektir. Türkiye çok kanlı bir bölünme süreci yaşayacaktır. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ortadan kalkacaktır. Tüm bu olumsuzluklara ve ihtimallere izin vermemiz eşyanın tabiatına aykırı olacaktır. AKP-BDP ve PKK arasındaki paslaşmanın ve derin ittifakın maskesini indirmek milletimizin bize yüklediği en önemli görevler arasındadır. Allah’ın izniyle bunu da yapacak güç, inanç, kadro ve yeterlilik bizde fazlasıyla mevcuttur. Önemle vurgulamak istiyorum ki, Türk milletini, dış tesir ve müdahalelerden koruyacak sosyal, siyasi, ekonomik, kültürel ve ahlaki güvenlik duvarları AKP zihniyetinin teslimiyetçiliğiyle çatlamaya ve çökmeye yüz tutmuştur. Milletimiz, ağır ekonomik sorunların aşılması umuduyla bugüne kadar büyük fedakârlıklarda bulunmuş ve refaha ulaşmayı sabırla beklemiştir. Ancak, yıllarca hiçbir sorunu çözülememiş, hiçbir şikayeti giderilememiştir. İş başındaki AKP zihniyeti, manevi değerler ve başörtüsü üzerinden ucuz siyaset yaparak, Türkiye’nin milli çıkarlarını pazarlayarak, milletimizin şeref ve haysiyetini aşındırarak, şahsi ihtirasları için Türk milletinin geleceğini ateşe atarak sakat, çarpık ve ilkesiz bir anlayışın temsilcisi olmuştur. AKP’den başlayan çürüme ve kokuşma, toplum ve devlet hayatımızın her alanına bulaşmış ve bunun sonucu ahlaki değerlerimizin temellerini sarsan manevi bir çöküş süreci hız kazanmıştır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER