ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2017 Pazar 17:27

Bahçeli: Hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız

Bahçeli: Hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz, pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız." dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin paylaşımda bulundu.

"(Yeni bir yılın sıcaklığıyla umutlanalım) derken, Türkiye'nin yeni bir terör saldırısıyla sarsıldığını" belirten Bahçeli, azılı katillerin bu defa bir gece kulübünü hedef aldığını, masumların alçakça katledildiğini, 2017 yılının ilk anlarında terörün hain ve vahşi yüzünü tekrar gösterdiğini kaydetti.

"Acımız büyüktür, öfkemiz büyüktür, ama metanetimiz de büyüktür"

Noel Baba kılığına girmiş bir caninin Ortaköy'deki gece kulübünü kana boğduğunu, aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişinin hayatını kaybettiğini anımsatan Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

"Bu menfur saldırıda 4'ü ağır olmak üzere, 65 kişi de yaralandı. Acımız büyüktür, öfkemiz büyüktür, ama metanetimiz de büyüktür. Hunhar terör saldırısında şehit olan polisimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara şifa dileklerimi iletiyorum. Ülkemizi ziyarete gelen ve hayatlarını kaybeden yabancı ülke vatandaşlarını saygıyla anıyor, ailelerine taziyelerimi sunuyorum. Elbette terörizm kazanamayacak, elbette hainler ve işbirlikçiler hedefledikleri yıkım ve çözülmeye dünya gözüyle şahit olamayacaklardır. Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlası yapılmalıdır. Türkiye’nin varlığı için ortak akıl, milli birlik şuuru şarttır."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER