ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2013 Pazar 00:07

Bahçeli: "Gezi eylemcileri PKK yandaşı"

Bahçeli: "Gezi eylemcileri PKK yandaşı"

Erzurum'daki mitingde halka seslenen MHP Lideri Devlet Bahçeli, Gezi eylemcilerini PKK yandaşlığıyla suçladı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" açık hava toplantıları kapsamında Erzurum'daki "Birlik Mitingi"nde AKP ile geçen 10 yıllık sürede milli geleceğin risk ve tehdide açık hale geldiğini söyledi. Bahçeli Gezi eylemcilerine PKK yandaşı benzetmesi yaptı.

MHP lideri Bahçeli'yi İstasyon Meydanı'nda coşkulu bir kalabalık karşıladı. Kalabalığın içinden geçerek konuşmasını yapacağı platforma gelen Bahçeli'yi partililer 'Devletin başına Devlet gelecek' sloganlarıyla karşıladı. Miting, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı...

Yakutiye ilçesi İstasyon Meydanı’nda Erzurumlulara seslenen Bahçeli, "Milli birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak.” dedi

Sabah saatlerinde Ankara’dan uçakla Erzurum’a gelen MHP Genel Başkanı Bahçeli, genel başkan yardımcısı Oktay Öztürk, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, İl Başkanı Zekai Kaya ve partililer tarafından karşılandı. Kalabalık araç konvoyu eşliğinde ilerlerken Bahçeli’ye Terminal Caddesi’nde kadın ve erkek atlı cirit takımı eşlik etti. MHP Genel Başkanı daha sonra dinlenmek ve partililerle görüşmeler yapmak üzere Palandöken Dağı'ndaki bir otele geçti. Bahçeli akşama doğru, otelden araç konvoyu eşliğinde İstasyon Meydanı’ndaki miting alanına geldi. Devlet Bahçeli, “Devletin başına devlet gelecek” sloganları ile karşılandı.

Coşkulu geçen mitingde Bahçeli, Erzurumlulara birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Başbakan Erdoğan’ı da Gezi Parkı olayları üzerinden eleştiren Bahçeli, "Birlik diyoruz. Birlikte geleceğe yürüyoruz. Kimse birliğimizi ve birlikteliğimizi bozamayacak.” dedi. MHP lideri Bahçeli, ülkedeki herkesin aynı kıbleye, dönüp, aynı duaya amin deyip, aynı acılı türkülerde içlendiğine de dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerle kaynaşmışız. Kardeşliğimiz, horonla, zeybekle gelişmiş, bizi biz yapmış. Binlerce yıllık birlikteliğimiz milli ve manevi bir nasihattir. Kavga etmek bu bin yıllık kardeşliğe meydan okumaktır. Türk milleti bölünmek için bu günlere gelmedi. Dadaşlar Türk milletine kol kanat germek ve böldürmemek için yeminlidir. Erzurumlulara dadaşlara Türk milletinin birlik ve beraberlik ve mevcudiyetine verdiği destek için teşekkür ediyorum.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum Kongresi'nin gerçekleştirildiği 1919 yılının şartları ile bugünün siyasi ortamının benzerlik gösterdiğini iddia etti. Bahçeli, Erzurum Kongresi'nde delegelerin, "Vatan bir bütündür parçalanamaz. Manda ve himaye kabul edilemez" kararı aldığını, aynı şartların bugün için de geçirli olduğunu ileri sürerek, "1919'da Erzurum'da bir araya gelen kahramanlar 'Vatan bir bütündür parçalanamaz.' demişler. Bugün de ülkücüler ve siz Erzurumlular vatan bölünmez deyip, üniter yapı diyecek misiniz" çağrısında bulundu.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Taksim Gezi Parkı olayları esnasında camilerde içki içip, başörtülülere saldıranları deşifre etmesini beklediklerine de sözlerine ekleyerek, "Sayın Başbakan camide içki içenleri, başörtülülere saldıranlara deşifre et ortaya çıkar. Senin görevin bu milleti kamplara ayrıştırma." şeklinde konuştu. MHP lideri konuşmasını partililere üç kere 'Ne mutlu Türküm' vecizesini söyleterek tamamladı. 

TERÖRİSTLER ÜLKE DIŞINA ÇIKMADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm süreci ile birlikte teröristlerin ülke dışına çıkmadığını, şehirlere üşüştüğünü öne sürdü. Bahçeli, "Bu süreçle bölücüler hiç olmadığı kadar özgüven elde etmişlerdir. 29 yıllık terörle mücadele Başbakan Erdoğan tarafından helak edilmiş, hüsrana uğratılmıştır." dedi.

Bahçeli, Erzurum'da, 'Milli Değerleri Koru ve Yaşat' mitinginde konuştu. Türkiye’nin 9 bölgesinde bu mitingleri yaptıklarını anlatan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın raydan çıktığını iddia etti. "Başbakan yoldan savrulmuş, çizgi ve kural dışına geçmiştir." diyen Bahçeli, "İmralı canisi Başbakan’ın başına adeta çuval geçirmiş, adeta gözünü kör etmiş, adeta ruhunu ele geçirmiştir. Başbakan ve hükümeti PKK’ya kucak açmıştır. Başbakan ve hükümeti İmralı canisiyle, milletimizin en temel ve hayati haklarını, kazanımlarını pazarlık konusu yapmıştır. Bölücüler hiç olmadığı kadar özgüven elde etmişlerdir. 29 yıllık terörle mücadele Başbakan Erdoğan tarafından helak edilmiş, hüsrana uğratılmıştır. Şehitlerimizin kemikleri sızlatılmıştır. Şehit analarının acıları dağlanmış, ciğerleri tekrar yakılmıştır. 'Analar ağlamasın' propagandası yalan üzerine kurulmuştur. Aylardır şehit haberleri gelmediği yönündeki açıklamalar tam bir akıl ve vicdan tutulmasına yol açmıştır." diye konuştu.

Başbakan'ın bir yanda dağların piknik yerine döndüğünü açıklarken, diğer yanda teröristlerin şantiye bastığını, içinde asker taşıyan helikopterlere ateş açtığını aktaran Bahçeli şöyle konuştu: "Bir yanda Taksim’i kuşatırken, diğer yanda dağlarımızı, sınırlarımızı, İstanbul’un ara ve arka sokaklarını terör örgütü mensuplarının kontrolüne terk etmektedir. 8 Mayıs’tan beridir PKK’lı teröristlerin nereye gittikleri, nerede yoğunlaştıkları, hangi tertibat içinde oldukları tam bir bilinmezliğe bırakılmıştır. Başbakan Erdoğan her gün televizyonlarda boy gösterirken, süreç ihanetini birlikte götürdüğü hainler sanki sırra kadem basmışlardır. Oysa ki PKK şehirlere üşüşmüştür. Taksim’e çıkmış, yeni suikastları için moral ve güç takviyesi yapmak üzere pozisyon almıştır. PKK’lı hainler ricat etmemiş, ricacı Başbakan’la randevulaşarak rahata ermişlerdir. İmralı canisi ve örgütü Başbakan’ı madara etmiştir. Türkiye sözde 'çözüm süreci' ihanetine adım adım sürüklenmiştir. Türk milleti PKK’ya ikram ve ihale edilmenin eşiğine getirilmiştir. PKK’yla ezik büzük yürütülen taviz ve teslimiyet döngüsünün ismi çözüm ve barış olarak sunulmuştur. İmralı canisi yattığı yerden örgütünü sevk ve idare eden bir konuma tekrar yükseltilmiştir. Başbakan teröre karşı pısmıştır. Başbakan bölücülere karşı sinmiş ve alttan alan bir acziyetin içine girmiştir. BDP-PKK ve İmralı canisi Türkiye, Türk vatanı ve Türk milleti üzerinde planlar yaparken, senaryolar yazarken ve alçakça oyunlar sahnelerken Başbakan Erdoğan Taksim Gezi Parkı merkezli gösterilere savaş açmıştır. 'Milli iradeye saygı' mitingleri düzenleyerek önüne gelenE bindirmekte, hakaretler yağdırmakta, kendi tasarımı ve tasviri olan komplocularla, sanal tehditlerle vakit geçirmektedir. Bu millet Başbakan’ın vandallığından rahatsızdır."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER