ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 21:20

Bahçeli: Edremit'e Osmanlı'nın torunları geliyor

Bahçeli: Edremite Osmanlının torunları geliyor


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir mitinginin ardında uğradığı İvrindi'den sonra Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda kendisini bekleyen binlerce vatandaşa hitap etti.

Bahçeli, Balıkesir çıkışından İvrindi'ye oradan Edremit'e gelinceye kadar sevgi seliyle karşılaştığını belirtti. Edremit Cumhuriyet Meydanı'nda kendisini bekleyenlere hitap eden Devlet Bahçeli, ''Bu yağmurlu havada Sizleri beklettiğim için özür diliyorum. 2014 Mahalli Seçimleri Milletimiz için çok önem arz etmektedir. Bu seçimlerin bütün siyasi partilerimize, Edremitlilere Balıkesirlilere hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.'' dedi.

"AKP'ye geldiklerinde cılız olanlar şimdi maşallah tosun olmuşlar'' diyen Devlet Bahçeli, havuzda toplandığı iddia edilen paralar için de ''630 milyon dolar şu bizim arkamızdaki (Kaz Dağları) dağlarda yaşayan 30 Mart seçimleri Yörüklerin koyun yününden yapılan döşekten farksız olur orası.'' dedi Akşam ezanın başlamasıyla konuşmasına ara veren Bahçeli, "30 Mart seçimleri bizim için çok önemli. Sabrıyla, iradesiyle, ülküsüyle direnmiş ve netice itibariyle gelmiş Edremit'in Belediye Başkanı seçilmek için aday olmuş. Bu kim ? Tuncay Kılıç Beyefendi. '' şeklinde konuştu. Vatandaşlar hep bir ağızdan 'Tuncay Başkan' sloganı attı.

    Bahçeli, ''Şu Allah'ın işine bak, kurucu başkanı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ok, Edremit Belediye Başkanı Kılıç, Edremit Körfezi'ni yay gibi düşünürseniz Osmanlı'nın torunları yeniden harekete geçiyor.'' diye konuştu.

    MHP Genel Başkanı'nın konuşmasının ardından seçim iletişim merkezinin açılış kurdelası kesildi. Devlet Bahçeli daha sonra belediyeyi ziyaret etti. Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye el yapımı tablo hediye etti.

    Edremitlileri selamlayan Devlet Bahçeli, Burhaniye ve Ayvalık'ta halka hitap etmek üzere ilçeden ayrıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER