ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2014 Cumartesi 14:06

Bahçeli: Bu gidişat hayırlı değil

Bahçeli: Bu gidişat hayırlı değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemi yorumladı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ne olduğu bilinmeyen kavramlarla çeşitli suçlamalar yapılmasının sosyal barışı dinamitlediğini söyledi. Böyle devam ederse kamplaşma ve çatışmanın kaçınılmaz olacağını ifade eden Bahçeli, “Bu gidişat hayırlı değil.” dedi.

Partisinin Beyoğlu ilçe teşkilatını ziyaret eden Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletin bugüne kadar benimsemediği kavramlarla suçlamalar yapılmasını doğru bulmadığını kaydeden Bahçeli, “Karşılıklı çatışmalarda siyasi üslup çok büyük bir seviye düşüklüğü içerisine girmiştir. Ne olduğu bilinmeyen kavramlarla, karşılıklı suçlamalarla yapılmaya başlanmıştır. Ve bunlar Türk toplumunun sosyal barışını dinamitlemektedir. Bu böyle devam ettiği taktirde daha gergin ortamlar görmek, kamplaşma, kavga, çatışma önümüzü bekleyen konular olarak durmaktadır. Bunlara hep beraber dikkat etmeliyiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak birçok değerlendirmelerimize, uyarılarımıza rağmen siyasi iktidarın kendisinden başka hiç kimseyi dinlemeyecek bir psikoloji olduğunu görüyoruz. Bugünkü siyasi iktidarın söylemlerle, ikazlarla, uyarılarla kendilerine bir çekidüzen vereceğine de artık inanmıyoruz. Bu gidişat hayırlı değil.” ifadelerini kullandı.

“Elimizde tarihi bir fırsat var.” diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu fırsat 30 Mart. Sonra Cumhurbaşkanlığı seçimidir, daha sonra da 2015 yılında yapılacak 25. dönem milletvekilliği seçimidir. Bu seçimlerde siyasi iktidar küçük de olsa bir oy kaybıyla kendisine çekidüzen verecek bir uyarıyı görmelerinde yarar var. Ya kendilerine çekidüzen verecekler, yanlışlıkların nerede olduğunu anlayacaklar, veya daha da inatlaşarak kırıcı olmaya devam ederlerse o zaman da toplum çok büyük bir çatışmanın içerisine gireceğinden kimse şüphe etmemelidir. Bu tehlikeli gidişatı da bugünden fark etmelidir.”

‘İSTANBUL’U İKİ PARTİYE HAPSETMEK DOĞRU DEĞİL’

Milliyetçi Hareket Partisi olarak seçimlere çok önem verdiklerini kaydeden Bahçeli, “Bir yanlışı da burada düzeltmek istiyoruz. Şu an için medyamızın bazı köşe yazarlarının sanki Türkiye’de seçimler şimdiden yapılmış, ön elemeler bitmiş, iki tane final oynayacak parti kalmış gibi ‘bir tarafta AKP, diğer tarafta CHP’ diyerek İstanbul’u iki partiye, iki şahsiyete mahkum etmek istiyorlar. Bu yanlıştır. İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız değişik partilere gönül vermiştir. Bunun kamuoyu araştırmaları adı altında kamuoyunu yönlendirmeye yönelik propaganda araçlarıyla İstanbulluların iradesini iki partiye hapsetmenin doğru olmadığını ifade ediyoruz. ‘Ne AKP, ne CHP, arada bir MHP var, ille de MHP’ diyoruz.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER