ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 09:47

Bahçeli, bayram namazını Gazi Merkez Camii'nde kıldı


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı’na Ankara’da girdi. Bayram mesajında, İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Bahçeli, "İnşallah bu bayramda, bayram sonrası dönemde coğrafyaya barış huzur gelir." temennisinde bulundu.

Bahçeli, her bayramda olduğu gibi bayram namazı için Gazi Merkez Camii'ne geldi. Bayram namazını Gazi Mahallesi Camii’nde kılan Bahçeli, namazın ardından MHP’nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti. Burada kendisini karşılayan partililerle bayramlaşan Bahçeli, daha sonra Türkeş’in ruhuna dua etti. Türkeş'in anıt mezarına karanfil bırakan ve ibrikten su döken Bahçeli, bir süre partililerle çay içerek sohbet etti.

Bahçeli, anıt mezardan ayrılmadan önce basın mensuplarına açıklama yaptı. Gazetecilerin bayramını kutlayan Bahçeli, bayramın Türk milleti için hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Devlet Bahçeli, açıklamasında, İslam coğrafyasında yaşanan katliamlara dikkat çekti. Müslümanların birbirine düşman olduğu bir ortamda bayram edildiğini ifade eden Bahçeli, "Bu bakımdan çok üzüntülüyüz, buruğuz. İnşallah bu bayramda, bayram sonrası dönemde coğrafyaya huzur, barış gelmesini temennisi ile." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER