ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 10:20

Bağış ''Tweetim yanlış anlaşıldı''

Bağış Tweetim yanlış anlaşıldı

Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, dün Başbakan Erdoğan ile Siirt'te partisinin mitingi sırasında attığı bir tweetin basında ve sosyal medyada çarpıtıldığını belirtti.


Eski AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Siirt'te partisinin mitingi sırasında attığı bir tweetin gerek yazılı ve görsel basında, gerekse sosyal medyada bazı çevrelerce çarpıtılarak şahsıyla ilgili bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü büyük üzüntü ve şaşkınlıkla takip ettiğini belirterek, "O mesajın ve mesajda kullanılan kelimenin genç yaşta hayatını kaybeden Berkin Elvan yavrumuzun cenazesine katılan veya ülkemizin o ortak acısını paylaşan insanlarla hiçbir ilgisi yoktur. Konuyu oraya bağlamaya çalışmak, onu ima ettiğimi iddia etmek, açık ve kasıtlı olarak yapılan bir itibar suikasti girişimidir" ifadelerini kullandı.

Bağış, yaptığı yazılı açıklamada, konuya bir kez daha açıklık getirmek istediğini kaydetti.

Siirt'te Türkiye'nin farklı etnik kökenlere sahip vatandaşları coşkuyla bir araya getiren ve farklı kültürel zenginliklerin süslediği miting sırasında çözüm sürecinin oluşturduğu pozitif atmosferi vurgulamak amacıyla yazılan mesajın, sadece ülkeye 10 yıllar boyunca büyük acılar yaşatan terörün bitmesinden rahatsızlık duyanlara atfen yazıldığını vurgulayan Bağış, şöyle devam etti:

"Dün Sayın Başbakanımızla Siirt'te partimizin mitingi sırasında attığım bir tweet mesajının gerek yazılı ve görsel basında, gerekse sosyal medyada bazı çevrelerce çarpıtılarak şahsımla ilgili bir linç kampanyasına dönüştürüldüğünü büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyim. O mesajı ve mesajda kullanılan kelimenin genç yaşta hayatını kaybeden Berkin Elvan yavrumuzun cenazesine katılan veya ülkemizin o ortak acısını paylaşan insanlarla hiçbir ilgisi yoktur. Konuyu oraya bağlamaya çalış, onu ima ettiğimi iddia etmek, açık ve kasıtlı olarak yapılan bir itibar suikasti girişimidir."

Bağış, söz konusu tweet mesajından önceki ve sonraki tweet mesajlarına bakıldığında düşüncelerinin sadece Siirt'te yerel seçimler bağlamında barış içinde yarış duyguları ile ilgili olduğunun çok net görüldüğüne işaret ederek, "Mesajımın çarptırıldığını fark ettiğimde yanlış anlaşılmaları engellemek adına o tweet mesajımı silmeme ve daha sonra konuya açıklık getiren başka mesajlar atmama rağmen, kimilerinin konuyu istismara devam etmesini, provokasyonlar üzerinden toplum mühendisliğine kalkışanların kasıtlı bir çabası olarak değerlendiriyorum. Tekrar ediyorum; o mesajın dün hepimizin içini burkan cenaze ile hiçbir ilgisi yoktur. Söz konusu mesajın muhatabı ülkemizde son 1,5 yıldır çözüm süreci kapsamında silahların susmasından, daha da güçlenen kardeşlik dokumuzdan rahatsızlık duyan hastalıklı zihniyetlerdir" ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER