ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 22:31

Bağış: Mısır'da ki olaylar demokrasimize sahip çıkmamız gerektiğini gösterdi


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, katıldığı bir iftar organizasyonunda iş adamlarına seslendi. Bakan Bağış, "Mısır’da yaşanan olaylar eğer dik durmazsak, eğer demokrasimize sahip çıkmazsak bizim ülkemizde neler olabileceğini gösterdi." dedi.

Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) Başakşehir’de iftar organizasyonu düzenlendi. İftar yemeğine başta Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış olmak üzere çok sayıda Konyalı iş adamı katıldı. İftar yemeği öncesi sahneye çıkıp konuşma yapan Bakan Bağış, "Mısır’da yaşanan olaylar eğer dik durmazsak eğer demokrasimize sahip çıkmazsak bizim ülkemizde neler olabileceğini gösterdi." dedi.

Gezi Parkını bahane edip ülkenin gençlerini birbirine kırdırmak istendiğini ifade eden Bakan Bağış, "Gezi Parkını bahane edip bu ülkenin gençlerini kırdırmak istediler. Bu ülkenin huzurunu boğmak istediler. Türkiye’nin bölgesinde çok güçlü olduğunu görünce ‘Artık bu Türkler çok oluyor’ dediler. Bu ülkenin iradesi Kazlıçeşme’de kendini gösterdi. Bölgede Türkiye’nin sesine kulak veren insanlar Türkiye’nin önemini ortaya koydu. İşte Mısır’da yaşanan olaylar; eğer dik durmazsak eğer demokrasimize sahip çıkmazsak bizim ülkemizde neler olabileceğini gösterdi. Ülkemizin milli birlik ve beraberliği için dua edelim. Mısır’daki kardeşlerimiz için de dua edelim." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER