ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 13:35

Bağış adaylık iddialarına cevap verdi


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığının henüz söz konusu olmadığını söyledi. Bağış, “Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir. Partimin ve milletimin vereceği her görevi de en iyi şekilde yapmaya çalışırım.” dedi.

Bakan Bağış, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen alışveriş festivalinin açılış törenine katıldı. Törende konuşan Bağış, “Siyasetin gereği hiçbir AK partili kendi görevinin dışındaki bir göreve aday olmaz. Ama AK Parti’de ortak akıl mekanizması vardır. İstişareler yapılır ve bunun sonucunda eğer partim, milletim, genel başkanım ve genel merkezim bana başka bir görevi tebliğ ederse onu da en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Görevin ne olduğuna, nerede olduğuna bakmaksızın bundan sonra da en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir. Partimin ve milletimin vereceği her görevi de en iyi şekilde yapmaya çalışırım.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de istikrar ve güven olduğunun altını çizen Bağış, “İstikrarın ve güvenini Türkiye’yi nerelere getirdiğini görüyoruz. Ama istikrar ve güvenin olmadığı ülkelerde, diktatörlerin yönettiği ülkelerde maalesef insanlar birbirlerini kırıyorlar. Türkiye’nin üzerine çorap örmek isteyenlere bu millet fırsat vermedi çok şükür. Devletimiz her türlü vatandaşımızın hassasiyetini yakından takip etmektedir. Ülke olarak da bizi çok daha aydınlık yarınlar beklemektedir.” şeklinde konuştu.

“ULUSLARARASI KAMU OYU VİCDAN TATİLİNE ÇIKMIŞTI”

Suriye konusuna da değinen Bağış, şunları söyledi: “Suriye konusunda uluslararası kamuoyunun dünyanın geldiği noktayı lütfen bir değerlendirin. Biz 2 buçuk yıldır demedik mi bu eli kanlı Esed’e bir çeki düzen verelim, bunu durduralım yoksa bu dünya yeni bir Halepçe yaşar diye uyardık durduk. Maalesef o ufacık bebeklerin cesetlerinin resimleri gelene kadar uluslararası kamuoyu vicdan tatiline çıkmıştı. Ama şimdi geldikleri nokta, Türkiye’nin 2 buçuk yıldır uyardığı bir noktaydı. Bizim ana muhalefet parti lideri kraldan çok kralcı, Esed’den çok Esedçi Kemal Bey hala Türkiye’nin yalnız kaldığıyla ilgili, sapla samanı birbirine karıştıran bir söylem içerisinde. Değerli kardeşlerim, Türkiye yalnız değil. Türkiye başından beri doğru yolda mazlumun yanında durdu. O yavruların hepimizin üzerinde vebali var. O katledilen bebeklerin mesuliyetini hissetmeliyiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER