ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:04

Bağcılar'da Yaz Spor Okulu’na büyük ilgi


Bağcılar Belediyesi’nin 8-14 yaş ğrubu öğrenciler için açacağı Yaz Spor Okulu büyük rağbet görüyor. Kayıt almaya başlayan okuldan bu sene tahmini 20 bin öğrenci yararlanacak. Mekandan geçen sene 15 bin çocuk eğitim alma, faydalanma imkanı elde etmişti.

Yaz Spor Okulu‘nda aralarında futbol, voleybol, badminton ve satrançın bulunduğu 16 branşta eğitim verilecek. Okulun açılış töreni 14 Haziran saat 18.00‘da Mahmut Bey Stadyumu’nda ve 30 spor merkezinde yapılacak. Törene iştirak edecek öğrenciler, Bağcılar Belediyesi servis araçlarıyla evlerinden alınıp, eğitim sonrasında da yine evlerine bırakılacak.

Mekanda veli ve öğrencilerin talepleri ile belirlenen aktiviteler çocukların zihin ve beden gelişimine katkı sunuyor. Öğrenciler, 40 gün sürecek eğitimde 80 uzmanın gözetiminde futbol, voleybol, basketbol, badminton, tenis, halk oyunları, atletizm ve satranç dahil 16 ayrı branşta eğitim alıyor. Kayıt yaptıran her öğrenciye belediye tarafından ayakkabı, tozluk, forma gibi spor malzemeleri de ücretsiz veriliyor.

Açılış töreninde ayrıca Bağcılar’daki okullararası spor müsabakalarında dereceye giren okullara ve öğrencilere kupaları törenle takdim edilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER