ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 13:51

Bağcılar halkı kiraza doydu


Bağcılar Kirazlı Mahallesi’nde oluşturulan Kiraz Bahçesi’nde piknik sezonu kadınların ve çocukların ağaç dalından kiraz yemesi ile açıldı.

Açılışta söz alan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Kiraz Bahçesi’nin ağaçlarında kiraz yetiştirdiklerini dile getirdi. Çağırıcı, şunları ifade etti:

“Kirazların tadına bakanlar lezzetini hemen anlıyor. Yetiştirdiğimiz kirazın kalitesini görünce Bağcılar’da şehrin ortasında ‘böyle kaliteli bir kirazın nasıl yetiştiğine’ şaşırıyorlar. Biz, kirazı sevgiyle yetiştiriyoruz. Çocuklarımız, bahçemizde bulunan ağaçları, kiraz çiçeklerinin açmasından olgunlaşmasına kadar geçen sürede koruyorlar. Ben bilhassa çocuklarımıza, annelerine ve tüm hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Biliyorum ki kiraz olgunlaşmadan yenilmez. Nostalji bahçelerimiz aynı zamanda Bağcılar’da sosyal dönüşümün bir işaretidir. Bağcılar’da kiraz dalınan, üzüm bağından yenir.“

Kiraz Bahçesi’nin Bağcılar Belediyesi’nin önemli mekânlarından birisi olduğunu aktaran Çağırıcı, “Nostalji Bahçelerimiz geçtiğimiz ay belediyemize, çevre dalında ödül getirdi. Ödülümüzü Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’dan aldık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bahçenin piknik sezonu açılışına Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra Kirazlı Mahallesi sakinleri katıldı. Başkan Çağırıcı, ağaç dallarından topladığı kirazları bahçede piknik yapan çocuklara verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER