ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 14:36

Bağcılar berber esnafı istişare programında bir araya geldi


Bağcılar berber esnafı her yıl olduğu gibi bu yıl da bir araya geldikleri İstişare Programı’nda görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

Bağcılar’da her kesimden ilçe sakininin buluştuğu programlarda yeni projeler hayata geçiriliyor. Kahvaltılı programlarda ilçeyi yönetenlerle yüz yüze görüşen esnaf, hayata geçirilen projelerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak sorunlarını anlatıyor. İstişare Programları’ndan istifa ettiklerini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ortak paydada buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. İlçedeki bir çok projeyi birlikte hayata geçirdiklerini ifade eden Çağırıcı, ilçeye İstanbul’un en büyük meydanını inşa edeceklerini de kaydetti. Çağırıcı, "Toplam 48 bin metrekarelik alana sahip olacak meydanın altında otopark olacak. Çevresinden geçen yollar da yerin altına alınacak. Peyzajı ve genişliğiyle İstanbul’un en güzel meydanını hizmete açacağız." dedi.

İstanbul Berber Odası Başkanı Şükrü Akyüz de son yıllarda Bağcılar’da büyük değişim ve dönüşüme şahit olduklarını aktardı. Akyüz, "Esnafımızın da kendisini yenilemesi kaçınılmaz oldu." dedi. Çok ucuz fiyata hizmet veren berber esnafına karşı önlemlerin alındığını ifade ederek, "Yargıtay’ın, haksız rekabet olduğuna karar vermesi halinde emsal teşkil edeceğinden dolayı açtığımız davalar daha çabuk sonuçlanacak." diye konuştu.

Program sonunda Akyüz, Başkan Çağırıcı’ya, esnafa verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Programa AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile birlikte çok sayıda berber esnafı katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER