ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 15:11

Bafra’da KKYDP bilgilendirme toplantısı yapıldı


Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) bilgilendirme toplantısı, Bafra Gıda, Tarım ve Hayvan İlçe Müdürlüğü'nde yapıldı.

Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İcabi Çağan ve ziraat mühendisi Özgür Boz desteklemeler hakkında bilgi verdi. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İcabi Çağan, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi konusunda bilgi verilerek başvuru tarihi ve destekleme koşullarını anlattık.’’ dedi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'nın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini kaydeden Çağan, şu bilgileri verdi: "Başvurular gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacaktır. Tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ile bunların üst birlikleri de tüzel kişilik olarak başvurabilirler. Proje teklifleri tebliğin yayımı tarihinden itibaren 45 gün içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. Son başvuru tarihi 27 Ocak 2014’dür."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER