ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 12:04

Badıllı, Ankara’ya sevk edildi


ŞANLIURFA (CİHAN)- Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi Abdulkadir Badıllı, Şanlıurfa’da geçirdiği ameliyatın ardından gece Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Badıllı’nın yaklaşık bir ay hastanede tedavi görmesi bekleniyor. Şuuru açılan Badıllı’nın ilk isteği dua oldu.

Karın ağrısı şikayeti ile Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla kalın bağırsakları alınan Said-i Nursi’nin talebesi Abdulkadir Badıllı’nın durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Şanlıurfa’da geçirdiği ameliyat sonrası şuuru açılan Badıllı’nın son giden ziyaretçileri ile konuşmaya başladığı ve dua istediği belirtildi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, AK Parti milletvekilleri Halil Özcan ve Mahmut Kaçar, Badıllı’yı dün hastanede ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan protokol, daha iyi hizmet alacağı hastaneleri araştırdı. Milletvekillerinin girişimi ile Gazi Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilme kararı alındı. Doktorların da tavsiyesi üzerine gece ambulansla hava alanına götürülen Badıllı, buradan da uçak ambulansla Ankara’ya gönderildi.

Badıllı'nın yaklaşık bir ay boyunca Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde müşahede altında tutulması bekleniyor. Badıllı'nın enfeksiyonel hastalıklardan korunması için Ankara'ya sevk edildiği, tedavisinin Gazi Üniversitesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kerem tarafından sürdürüleceği öğrenildi. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER