ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 14:22

Babasının göz rengi küçük kızın adı oldu


Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de 2,5 ay önce şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay'ın dün dünyaya gelen ve babasının göz rengi olduğu için ''Ela'' adını alan kızına altın hediye etti.
    
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Zorgeçit kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada 2,5 ay önce şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret eden İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç ve eşi Ceren Atınç, Genelkurmay Başkanlığı adına, şehit eşi Berivan Suay'ın dün dünyaya getirdiği kızına altın taktı.
    
Genelkurmay Başkanlığı adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Tuğgeneral Atınç, ''Şehitlik mertebelerin en yükseğidir. Şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanındayız. Şehidimiz Mehmet Suay'ın bir çocuğu olduğunu öğrendik ve çok sevindik. Sizleri ziyaret ederek kutlamak istedik. Hayırlı uğurlu olsun. Ela'ya bir ömür boyu mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz'' dedi.
    
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Berivan Suay, eşinin göz renginin ela olduğunu, bu nedenle kızına ''Ela'' adını verdiklerini belirterek, eşi şehit olduğunda 6,5 aylık hamile olduğunu söyledi.
    
Şehidin babası Reşit Suay da, ziyaretlerinden dolayı Atınç'a teşekkür ederek, ''Sağ olsun komutanlarımız bizleri hiç yalnız bırakmadı. Ne zaman ararsak sıkıntılarımızı çözdüler. Torunum olduğu için seviniyorum. Oğlumu çok seviyordum. Tek oğlumdu. Oğlum bu vatan için şehit düştü. Vatan sağ olsun'' diye konuştu.
    
Buruk bir mutluluk yaşadıklarını dile getiren babaanne Perihan Suay ise ''Doğum sonrasında hemşireler çocuğu babasına vermek istediler. Ben de 'babası şehit oldu' dedim. Çocuğu kucağıma aldım. Kızımın yanına götürdüm. Bir süre ağladık. Allah hayırlı ömür versin. Başka diyecek bir söz bulamıyorum'' ifadelerini kullandı.
    
Tuğgeneral Atınç'ın eşi Ceren Atınç, altın taktığı şehit kızı Ela'yı kucağına alarak bir süre sevdi.
    
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in gönderdiği çiçek de aileye verildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER