ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 14:22

Babasını harçlığını artırmadığı için öldürmüş


Kocaeli'nde, babasını bıçaklayarak öldüren zanlının, babasıyla harçlık meseleri nedeniyle tartışmaya başladığı iddia edildi.

İzmit ilçesinde Fevzi Çakmak Mahallesi Uğur Mumcu Caddesindeki evlerinde Osman Y.(26), babası İzzet Y. ile tartışmaya başlamıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Osman Y, babasını yaklaşık 15 yerinden bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu. Kız kardeşi D Y.'nin haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, İzzet Y.'nin öldüğünü tespit ederken, polis ekipleri de Osman Y.'yi gözaltına almıştı.

Öldürülen İzzet Yılmaz’ın 3 evlilik yaptığı, 2'inci eşinden olan oğlu Osman Y. ile olayın meydana geldiği adreste yaşadığı öğrenildi. Öte yandan Osman Y.'nin 15 yıldan bu yana psikolojik sorunları bulunduğu, sık sık hastanelerde tedavi gördüğü, son olarak İstanbul Balıklı Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi görüp, 20 gün önce taburcu olarak eve geldiği bilgisine ulaşıldı.

HARCLIĞINA ZAM İSTEMİŞ

Hastaneden çıktıktan sonra eve gelen Osman Y. ve İzzet Y.'nin İstanbul’da yaşayan imam nikahlı eşi R. B ile kızı D.Y’nin evin işlerini görmek için eve geldiğini, sabah saatlerinde R.B’nin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye gittiği, D.Y’nin ise abisi ile babasına kahvaltı hazırladığı, kahvaltıya oturan Osman Y.'nin babasına 10 lira olan harçlığına 10 lira daha zam yapmasını söyledig, ancak babasının sadece kendisine değil diğer kardeşlerine de para verdiğini, bunu yerine getiremeyeceğini söylemesi üzerine tartışmaya başladıkları, babasının sinirlenerek küfür etmesine, Osman Y.nin de aynı şekilde karşılık vermesi üzerine baba İzzet Y.'ın küllük fırlatarak oğlunu dövmeye kalktığı, Osman Yılmaz’ın da bir anda babasını yere yatırıp bacağından bıçaklayarak darp ettiği iddia edildi. Kavga sırasında evde bulunan kız kardeşi D.Y’nin bu esnada araya girmek istediği, bunun üzerine Osman Y.'ninın kız kardeşini başka bir odaya kilityerek tekrar babasına saldırdığı ve boğazı ile karnından bıçakladığı, kız kardeşinin bağırıp ağlaması nedeniyle kendisini bir süre sonra odadan çıkartıp kapı önüne getirerek, kendi hayatının bittiğini ve hakkını helal etmesini söyledikten sonra evden dışarı attığı iddia edildi. Raporları bulunan şahıs, emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER