ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 11:59

Babalarıyla kahvaltı yaptılar


Antalya Manavgat Koleji öğrencileri 'Babamla Kahvaltı Yapıyorum Projesi' kapsamında okul yemekhanesinde babalarıyla birlikte kahvaltı yaparak sohbet etti. Öğrenciler, kendilerine kahvaltı için vakit ayırdıkları için babalarına teşekkür etti.

Manavgat Koleji Ortaokul Müdürü Hüsamettin Önder, projelerinin gayesinin baba ve çocuklarının bir arada kahvaltı yapmasını sağlamak olduğunu söyledi. Öğrencilerin, babalarıyla ders zili öncesi kahvaltı yapmasının ders motivasyon açısında önemli olduğunu altını çizen Önder, birlikte kahvaltı yapmanın 'babam benim için vakit ayırdı' duygusuyla özel olduğunu hissedeceğini kaydetti. Önder, "Çocuk eğitim ve öğretiminde anne kadar babanın da rolü çok büyük. Babalar çoğu zaman yoğun iş yoğunluğundan çocuklarına vakit ayıramayabiliyor. Akşam eve yorgun gelen baba çocuğunun okulda yaşadığı güzel anların heyecanı dinleyebiliyor. Ders motivasyonu açısında çocuğun baba ile baş başa kahvaltısı çok önemli. Projemizle babaların çocuklarını okulda göndermeden kahvaltı masasında birlikte olmasını sağlamak istedik." diye konuştu.

Okulun İngilizce öğretmeni Kadir Şaşmaz da öğrencilerin babalarıyla birlikte kahvaltı yapmalarının güne başlamada kendilerini güçlü hissetmelerini sağlayacağını kaydetti. Öğrenci Feride Güner, babasının kendisiyle kahvaltı yapmaya vakit ayırdığı için teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER