ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 10:35

"Babalar, ailenin temel taşıdır"


 Kayseri Valisi Orhan Düzgün, babaların, sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarıyla kurulmuş güçlü bir aile yapısının temel taşını oluşturduklarını söyledi.

    Vali Orhan Düzgün, 16 Haziran Babalar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Ailenin temel direği, koruyucu ve kararlı duruşuyla evin güven kaynağı, gösterdikleri özverilerle bir fedakârlık timsali olan babalarımız; sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarıyla kurulmuş güçlü bir aile yapısının temel taşını oluşturmaktadırlar. Saygıyla, sevgiyle her zaman anılması gereken babalar, annelerimizle birlikte en değerli varlıklarımızdır. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde, şuurlu, kültürlü, öz değerlerine sahip, sağlıklı bir toplum yapısının oluşturulmasında ve aile kurumumuzun yaşatılmasında hiç şüphesiz ki babaların büyük sorumlulukları ve görevleri vardır. Babaların öncelikli isteği ve dileği çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve onların geleceklerini güvence altına alabilmektir. Onlar için en büyük mutluluk, çocuklarının mutlu olduğunu görebilmektir. Bu yolda gösterdikleri tüm gayretler takdire layıktır.”

    Babaların, herkesin yaşamının her anında varlıklarıyla güç verdiğine dikkat çeken Düzgün, “Üstlenmiş oldukları görev ve sorumluluklarını büyük bir özveri ile yerine getirerek hiçbir karşılık beklemeden, şefkat ve sevgiyle bizi hayata güvenle hazırlamak için ellerinden gelen tüm gayrete mutlulukla sarf eden, tüm babalarımızın Babalar Gününü, kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER