ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Aralık 2014 Salı 16:06

Babaanne ve torunu sobadan zehirlendi

Babaanne ve torunu sobadan zehirlendi

Gaziantep'te, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 75 yaşındaki Ayşe Özdemir ile torunu 15 yaşındaki Tuğba Özdemir yaşamlarını yitirdi.


Alibaba Mahallesi'ndeki apartman dairesinde oturan ailenin kızları Tuğba Özdemir, dün gece alt katta yalnız yaşayan babaannesi Ayşe Özdemir'in yanına gitti. Tuğba Özdemir, rahatsız olan babaannesini yalnız bırakmamak için orada uyamaya karar verdi. Tuğba Özdemir, sobayı yaktıktan sonra söndürmeden uykuya daldı.

Sabah saatlerinde kızını uyandırmak için alt kata inen Servet Özdemir, kızı ve annesini hareketsiz yatarken bulunca 112'yi aradı. İhbar üzerine eve gelen ekipler, sobadan zehirlendiklerini belirledikleri Ayşe Özdemir ve torunu Tuğba Özdemir'i Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Acil serviste tedaviye alınan babaane ve torunu, doktorların çabasına karşın kurtarılamayarak öldü.

Cenazeler, Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi sonrası ailesine teslim edildi. Ölümleriyle yakınlarını yasa boğan babaanne ve torununun cenazeleri, Yeşilkent Mezarlığı'nda toprağa verildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER